Poprzedni artykuł: Co za historia! Mąż codzienne rano układa jej włosy. A to wszystko prz... Następny artykuł: Widziałyście już, jak upiąć fryzurę w "dwa półkoki"? Tak się czesze Ke...

Dziwne "wyzwanie" z Kanady... Efekt? Interesujące zdjęcia i... bardzo zniszczone włosy

Fryzury, , tagi: zima, wyzwania, zniszczone włosy
Niskie temperatury nie służą ani naszej skórze, ani włosom. Tymczasem niektórzy celowo wystawiają swoje kosmyki na działanie mrozu i robią z tego... zawody. Zobaczcie te zdjęcia!

Podczas gdy my kulimy się z zimna i szczelnie okrywamy głowę czapką, są ludzie, którzy celowo "zamrażają" swoje włosy i świetnie się przy tym bawią. Tak, to nie żart! W mieście Whitehorse, w północno-zachodniej części Kanady co roku odbywa się International Hair Freezing Contest - zawody polegające na tworzeniu fryzur z... zamarzniętych włosów.

Konkurs ma miejsce w gorących źródłach Takhini - jego uczestnicy zanurzają się w wodzie o temperaturze ok. 40 stopni Celsjusza, po czym wystawiają mokre włosy na działanie silnego mrozu. Gdy na kosmykach zaczyna zbierać się szron, a ich struktura twardnieć, zawodnicy tworzą z nich wymyślne fryzury. Osoba, której uda się uzyskać najoryginalniejszy efekt, wygrywa nagrodę pieniężną (nawet do 750$ - ok. 3100 zł).

To być może niemała kwota, ale będziemy szczere - nam robi się zimno na myśl o zniszczeniach, jakie zachodzą w torturowanych w ten sposób włosach. Kosmyki same w sobie naturalnie zawierają dużo wody, która podczas mrozów zamarza, powodując uszkodzenie ich struktury. W sytuacji, gdy celowo je moczymy, by pokryły się szronem zwielokrotniamy efekt - w dodatku zimno dociera aż do cebulek i mieszków włosowych, prowadząc do ich niszczenia. Po takich "zabawach" kosmyki z dużym prawdopodobieństwem staną się kruche, łamliwe i po prostu widocznie uszkodzone...

Niektórych jednak nie zniechęca ta niewesoła perspektywa. Zdjęcia przedstawiające "mroźne" fryzury możemy oglądać w mediach społecznościowych - uczestnicy tego dziwnego konkursu chętnie się nimi chwalą. Aż dreszcz nas przechodzi - zajrzyjcie do galerii i same się przekonajcie.

Co sądzicie o takich zawodach? Odważyłybyście się zrobić coś takiego z włosami?

Zobacz też: Jak unieść włosy u nasady? Pomoże "gadżet", który na pewno masz w domu!

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Zamiast "mrozić" włosy, lepiej zadbaj o nie z pomocą masek - oto nasze typy z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 10:26

Zobacz także

Nasze propozycje