Poprzedni artykuł: Czekolada na porost włosów? Ten przepyszny koktajl naprawdę działa cud... Następny artykuł: Dzięki zmianie fryzury, ta kobieta odmłodniała co najmniej o 10 lat!

Jak dbać o włosy, aby były zdrowe i piękne? Poznaj 4 żelazne zasady

Fryzury, , tagi: pielęgnacja włosów, zdrowe włosy, zasady pielęgnacji włosów
Nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich włosów? Poznaj 4 ogólne zasady dotyczące pielęgnacji włosów i sprawdź, czy aby na pewno prawidłowo o nie dbasz.

1. Ukierunkowana pielęgnacja

Farbujesz włosy? Stosuj szampony, odżywki i maski przeznaczone do włosów farbowanych. Masz włosy z tendencją do przesuszania? Wybieraj kosmetyki intensywnie nawilżające. Produkty dopasowane do potrzeb włosów to podstawa prawidłowej pielęgnacji. Jeżeli nie potrafisz określić rodzaju swoich włosów, udaj się po poradę do salonu fryzjerskiego. Po przeprowadzeniu diagnozy, fryzjer pomoże Ci rozpoznać potrzeby Twoich włosów i dobrać dla nich odpowiedni program pielęgnacji.

2. Systematyczne odżywianie

Włosy, bez względu na ich rodzaj, wymagają systematycznego odżywiania. Dlatego też, każdorazowo po ich umyciu, używaj odżywki, która poprawia nawilżenie i zabezpiecza przed utratą wilgoci w przyszłości. Dodatkowo, raz w tygodniu sięgaj po maskę, która, w odróżnieniu od odżywki, odbudowuje strukturę włosa. Naszym ostatnim odkryciem jest maska Argan Shine od Organique – kosmetyk nie obciąża włosów, dzięki czemu można używać go zarówno jako maskę (nakładając ją na umyte włosy na 10-15 minut), i jak odżywkę (pozostawiając ją na 3 minuty).

3. Regularne podcinanie

Systematyczność warto zachować także w kwestii podcinania. Wystarczy już kilka centymetrów mniej, aby włosy zyskały na wyglądzie. Dzięki podcinaniu zniszczonych końcówek, rozdwojenie nie pogłębia się i nie niszczy pozostałej części włosa. 

4. Stylizacja bez urządzeń elektrycznych

Nic tak nie uszkadza struktury włosa, jak elektroniczne urządzenia do stylizacji. O prostownicy i lokówce najlepiej zapomnij raz na zawsze. Ogranicz stosowanie suszarki, a kiedy już to robisz – wybieraj chłodny strumień powietrza, dzięki któremu włosy utrzymają odpowiedni poziom wilgoci. Gorący nawiew wysusza włosy i sprzyja powstawaniu zniszczeń.

zdjęcie główne: iStock

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje