Poprzedni artykuł: Poznaj wyniki testu suchych szamponów got2b Fresh it up! Następny artykuł: Tangerine hair to wakacyjny hit! Te włosy wyglądają jak słodki sorbet...

Nie wkładasz czepka na basenie? Uważaj - TO może się przydarzyć twoim włosom!

Uwaga blondynki: chlor może zaszkodzić waszym włosom i nieoczekiwanie... zmienić ich kolor.

Czy wiesz, że woda z basenu może zmienić twój kolor włosów? To nie żart - jeśli do tej pory systematycznie unikałaś noszenia czepka, najwyższa pora zastanowić się nad zmianą nawyków. W szczególności, jeśli masz - naturalne bądź farbowane - jasne włosy!

Zielone włosy po kąpieli w basenie

To zjawisko nie jest mitem i być może część z was już doświadczyła go w przeszłości. Chlorowana woda w basenie może powodować zmianę koloru włosów, co jest szczególnie dotkliwe w przypadku blondynek - po kąpieli pasma mogą się stać wyraźnie zielonkawe. Jak to właściwie możliwe?

Winę za to ponosi nie tylko chlor, ale także miedź - to właśnie proces utleniania się tego pierwiastka odpowiada za zielony odcień. Skąd miedź na pływalni? Pewne ilości znajdują się po prostu w wodzie wodociągowej, która zasila basen. Miedź jest obecna także w wielu środkach zwalczających algi, które dodaje się do basenowej wody.

Szczególnie narażone na efekt odbarwiania są osoby regularnie lub zawodowo pływające - spójrzcie tylko na kolor włosów Ryana Lochte, amerykańskiego pływaka i dwunastokrotnego medalistę olimpijskiego. Na pierwszym zdjęciu z lewej świeżo po zmianie koloru włosów, na następnych kilka(naście) długości basenu później:

Źródło zdjęć: Instagram

Jednak ten problem dotyczy też "zwykłych" śmiertelników. W sieci nie brakuje pytań o pomoc ze strony dziewczyn, które po wizycie w basenie odkryły niepożądany odcień (a nierzadko także inne efekty uboczne) na swoich włosach:

Źródło zdjęcia: Pinterest

Jak pozbyć się zielonego odcienia z włosów?

Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć - polecamy po prostu wkładać szczelny czepek na czas kąpieli w basenie, a po wyjściu z wody dokładnie opłukiwać włosy pod prysznicem (koniecznie zanim zdążą wyschnąć!). Jeśli mimo wszystko zauważyłaś, że twoje włosy niebezpiecznie "zzieleniały", nie wpadaj w panikę. Możesz jeszcze odwrócić ten proces.

Wystarczy, że zaopatrzysz się w specjalny szampon dla pływaków - takie produkty zawierają substancje, które łączą się z kationami metali i umożliwiają ich usunięcie z włosów, przy okazji przywracając im właściwy kolor. Kosmetyki tego typu pomagają też skutecznie pozbyć się zapachu chloru, nie niszcząc przy tym włosów. Najprościej zamówić taki produkt przez internet (szampon kupisz za ok. 30 zł), znajdziesz je też w niektórych sklepach sportowych.

Doświadczyłyście kiedyś takiego problemu? Jak sobie poradziłyście?

Zobacz też: Golden melon to nowy odcień blondu! Zobacz, jak wygląda

Polecamy też wysoko oceniane produkty do pielęgnacji blond włosów z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 kwietnia 2019, 04:21

Zobacz także

Nasze propozycje