Poprzedni artykuł: Jak dbać o cienkie włosy? Tych błędów należy unikać Następny artykuł: Modne fryzury 2020: Kim Kardashian promuje zwierzęce wzorki

Zielone włosy – skąd się bierze zielony odcień i jak się go pozbyć?

Fryzury,
,
, tagi: zielone włosy
Zielone włosy to częsty problem przy nieprawidłowej koloryzacji. Często się pojawiają przy rozjaśnianiu włosów na chłodny blond lub przy drastycznym przyciemnianiu koloru. Poznajcie sposoby na pozbycie się zielonego odcienia.

Zielony kolor włosów możemy zniwelować na kilka różnych sposobów. Najszybszym rozwiązaniem jest ponowna koloryzacja włosów farbą z ciepłym, czerwonym pigmentem. Znacznie zdrowsze dla kosmyków będzie wykorzystanie naturalnych rozwiązań. Najlepiej sprawdzą się kwaśne płukanki do włosów oraz nałożenie koncentratu pomidorowego.

zielone włosy

Skąd się biorą zielone włosy?

Zielony odcień włosów jest najczęściej skutkiem nieprawidłowo przeprowadzonej koloryzacji. Najczęściej zdarza się to w przypadku, jeśli chcemy drastycznie przyciemnić włosy lub je rozjaśnić na chłodny odcień.

Zielone włosy po przyciemnianiu

Zielony odcień włosów najczęściej pojawia się przy farbowaniu ich na ciemniejszy kolor. W trakcie przyciemniania bardzo mocno wybijają chłodne tony. Pod żadnym pozorem nie powinno się przyciemniać włosów o więcej niż 2-3 tony. Jeśli chcemy wejść z blondu na brąz lub czerń, powinniśmy to robić stopniowo.

Zielone włosy po rozjaśnianiu

Włosy składają się z pigmentów o trzech podstawowych kolorach: żółtym, czerwonym i niebieskim. Niebieski ma najmniejsze drobinki i łatwo dostaje się do wnętrza włosa, żółty z kolei bardzo duże, dlatego bardzo trudno się ich pozbyć. Przy rozjaśnianiu włosów to właśnie żółty pigment najtrudniej usunąć, co skutkuje pojawieniu się żółtego odcienia na włosach. Jeśli w tym samym momencie użyjemy farby o bardzo chłodnym odcieniu lub niebieskiego szampon, kosmyki mogą nabrać zielonego odcienia.

Zielone włosy po hennie

Jeśli użyjemy henny na wcześniej rozjaśniane włosy, niemal na pewno nabiorą one zielonego koloru. Zachodzi tutaj podobna reakcja jak przy rozjaśnianiu włosów. Włosy po rozjaśnianiu mają dużo żółtego pigmentu, z kolei ciemniejsze kolory henny zawierają indygo, które daje niebieski barwnik. Połączeniu tych dwóch barwników na włosach daje niepożądany zielonkawy odcień.

Zobacz także:Jak naturalnie przyciemnić włosy w domu?

Jak pozbyć się zielonych włosów?

Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pomogą nam zneutralizować zielone włosy. Możemy zastosować kosmetyki lub farbę z czerwonym pigmentem. Jeśli nie chcemy dodatkowo niszczyć włosów farbowaniem, lepiej zastosować koncentrat pomidorowy lub kwaśne płukanki.

Koncentrat pomidorowy na włosy

Naturalnym sposobem, aby zniwelować zielony pigment, jest użycie koncentratu pomidorowego. Gęsty koncentrat pomidorowy nakładamy bardzo dokładnie na włosy. Produkt nakładamy na każde pasmo i przeczesujemy je grzebieniem. Następnie spinamy włosy, nakładamy na nie czepek foliowy i przykrywamy je ręcznikiem. Pozostawiamy na minimum godzinę i myjemy włosy.

To naturalna metoda, a koncentrat nie wnika tak łatwo w strukturę włosów, jak farba, dlatego zabieg najprawdopodobniej trzeba będzie powtórzyć kilkukrotnie.

Farba do włosów z czerwonym pigmentem

Najszybszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest nałożenie na włosy farby z czerwonym pigmentem. Nie musi to być oczywiście odcień intensywnej czerwieni, wystarczy, aby kolor miał ciepły odcień. Może to być na przykład farba w kolorze złotego, ciepłego blondu. Możemy również użyć płukanek lub tonerów z czerwonym pigmentem.

Przeczytaj również:Czerwone włosy - komu pasują i jak je zrobić?

Kwaśne płukanki do włosów

Regularne stosowanie kwaśnych płukanek stopniowo zniweluje zielone włosy. Świetnie sprawdzą się tutaj mieszanki z niskim pH, takie jak: płukanka octowa, kawowa, z cytryną lub piwna. Tego rodzaju płukankę powinniśmy stosować minimum 2 razy w tygodniu. Po każdym użyciu zielony odcień włosów będzie coraz mniej widoczny. Dodatkowo włosy będą świetnie się układać i pięknie błyszczeć.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 czerwca 2020, 00:37

Nasze propozycje