Poprzedni artykuł: Kinga Duda już tak nie wygląda! Zobaczcie, na jaką fryzurę postawiła c... Następny artykuł: Odkryj tajemnicę blond włosów. Dzięki tym sztuczkom zawsze wybierzesz...

Niezwykły efekt błysku na włosach! Marzymy o kryształowej koloryzacji... :)

Fryzury, , tagi: farbowanie włosów
Niepowtarzalny błysk to znak rozpoznawczy koloryzacji crystallizing. Pięknie odbija światło i... odmładza!

Pobierz Trendbook Wizaz.pl – pierwszy taki w Polsce!

Ta technika farbowania włosów jest popisem prawdziwej sztuki fryzjerstwa. Nie każdy potrafi ją prawidłowo wykonać. Ekstrawertyczna stylistka fryzur - Roxie Darling - wymyśliła kryształową koloryzację. To właśnie dzięki niej pojawia się coraz więcej fryzur, które budowane są na podstawie gry światłem.

To sprawia, że wygląda jak kryształ ... twoje włosy połyskują, lśnią i błyszczą, a także odbijają światło dodając fryzurze lekkości. Wszystko polega na krystalizowaniu koloru, czyli zwiększenia poziomu jego nasycenia. Dzięki temu można uzyskać naprawdę wyrafinowany efekt, dużo bardziej wielowymiarowy niż po zastosowaniu zwykłej farby. Z doświadczenia wiem jednak, że taki efekt prezentuje się dużo lepiej na pastelowych kolorach włosów - zdradza Roxie Darling.

Krystaliczne farbowanie

Aby uzyskać odpowiednie nasycenie, Darling musi najpierw odbarwić włosy. Następnie dodaje pastę z kolorem bazowym (lub kolorami). Intensywność wybranego odcienia jest dużo większa ze względu na używany produkt oraz dodanie do niego specjalnego krystalicznie czystego pigmentu. Kiedy upłynie odpowiedni czas, myje włosy kremem oczyszczającym tak, aby nie rozcieńczyć koloru. Pozwala to zestawić na włosach elegancką poświatę. Ostatnim krokiem jest nadanie połysku za pomocą specjalnego preparatu, wykończającego koloryzację. Zapobiega to stworzeniu płaskiego efektu.

Zobacz także:Pozbądź się zniszczonych końcówek bez utraty długości! Pokaż ten trik fryzjerowi

Błysk jest tutaj bardzo ważny, o ile nie najważniejszy. Jak zauważa Darling, chemikalia stosowane do rozjaśniania włosów, mogą pozostawić kosmyki matowe. Mówi, że możemy użyć jasnego, tego samego lub pastelowego koloru, by uzyskać połysk. To pozwoli uzyskać idealne wykończenie. Stylistka najbardziej lubi mieszać jasny fiolet i żółty, tworząc beżowy połysk dla uzyskania surowego, kryształowego efektu.

Zobacz także:Jak farbować włosy henną? Zdradzamy niezawodny trik

Teraz, gdy ten trend koloryzacyjny stał się popularny, coraz więcej jej klientek prosi o stworzenie na ich włosach czegoś bardziej wyrafinowanego niż dotychczas. Zajrzyj do naszej galerii i zobacz, jak prezentuje się efekt krystalicznej koloryzacji.

Zobacz także: Koniec z siwymi włosami i odrostami w minutę? Tak, dzięki Magic Retouch od L’Oréal Paris

Zdjęcie główne: Pinterest

Te produkty podtrzymają efekt koloryzacji o wiele dłużej:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 stycznia 2019, 07:12

Zobacz także

Nasze propozycje