Poprzedni artykuł: Nie uwierzycie, jaki "gadżet" genialnie unosi włosy u nasady? Każda z... Następny artykuł: Fryzura na "Elvisa" powraca w wielkim stylu! Jest bardzo sexy i... świ...

"Zwykła" dziewczyna poszła do fryzjera księżnej Kate! Efekt? My mamy poważne wątpliwości...

Podcięcie i stylizacja włosów u fryzjera obsługującego samą Kate Middleton nie należy do tanich - czy efekt jest wart ogromnych pieniędzy? Przykład tej dziewczyny pokazuje, że niekoniecznie...

Kate Middleton zawsze może pochwalić się pięknym i eleganckim wyglądem, na który składają się przemyślane stylizacje i starannie uczesane włosy. Nad nieskazitelnym wizerunkiem księżnej czuwa sztab specjalistów - a gdyby tak "zwykła" śmiertelniczka skorzystała z usług jednego z nich? Mehera Bonner, redaktorka amerykańskiego portalu Marie Claire, postanowiła odwiedzić salon Rossano Ferretti, który przez lata czuwał nad fryzurą Kate i poprosić o podcięcie włosów.

Okazuje się, że wizyta w Hairspa znanego stylisty różni się od pobytu w "zwyczajnym" salonie. W pierwszej kolejności przeprowadzany jest wywiad, którego celem jest ustalenie potrzeb danych włosów (redaktorka określiła to doświadczenie mianem "włosowej sesji terapeutycznej"), a następnym krokiem - specjalistyczny masaż głowy. Dopiero później następuje punkt kulminacyjny - cięcie i stylizacja włosów.

Zgodnie z relacją Mehery, podcięcie w salonie Rossano Ferretti jest czymś "specjalnym" także ze względu na stosowaną w tym miejscu specyficzną Metodę (duża litera nieprzypadkowa). Przy użyciu opatentowanych nożyczek, każde pasmo włosów jest traktowane, jakby miało odrębną strukturę - dzięki temu przycięciu ulega, cytujemy "zaledwie ok. 18 proc. włosów zamiast typowych 30". Prawdopodobnie na tym polega istota owego "niewidzialnego cięcia", z którego słynie Ferretti.

To wszystko brzmi bardzo ekskluzywnie, ale szczerze mówiąc w całej tej historii najbardziej zainteresowały nas dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest cena wizyty w salonie stylisty gwiazd - ta przyjemność to koszt rzędu 1500 $ (czyli ok. 6000 zł!). Drugą sprawą jest efekt, który Mehera zaprezentowała na zdjęciach. Pomimo, że sama zainteresowana deklaruje zadowolenie z wizyty, my mamy pewne wątpliwości.

Zdjęcie autorstwa Mehery Bonner na potrzeby materiału Marie Claire

Nie wątpimy, że podcięcie włosów u stylisty, którego klientkami są takie gwiazdy, jak Jennifer Lawrence czy Reese Whiterspoon samo w sobie jest dość wyjątkowym doświadczeniem. Jednak czy widoczny na zdjęciach efekt naprawdę jest wart 1500 $ i czy podobnego nie dałoby się uzyskać u zwyczajnego fryzjera?

Dajcie znać, jaka jest Wasza opinia - zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Zobacz też: Fryzury ze Złotych Globów 2017

zdjęcia: ONS

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2019, 14:22

Zobacz także

Nasze propozycje