Poprzedni artykuł: Jaką lokówkę do włosów kupić - automatyczną czy tradycyjną? Podpowiada... Następny artykuł: Pierwsza szczotka Tangle Teezer do wykańczania fryzur już dostępna!

Wytypowano najważniejszy kolor włosów 2019 roku. Będziecie naprawdę zaskoczone...

Widzieliśmy go na wybiegach, na Instagramie, na ulicach. Ale nie spodziewaliśmy się, że producent farby do włosów ogłosi go kolorem 2019 roku.

Jako megaimperium kosmetyczne L'Oreal Paris może pochwalić się m. in. najlepszymi wynikami sprzedaży w segmencie farb do włosów. Za sprawą linii Colorista, marka dołączyła nawet do ogólnoświatowej mody na pastelowe włosy, teraz jednak proponuje coś zupełnie innego. Na podstawie analizy trendów, wyszukiwań internetowych oraz zdjęć z wybiegów i z social media, eksperci L'Oreal Paris doszli do wniosku, że koloryzacją roku będzie "silver hair", czyli srebrne/szare włosy. Ryzykowne posunięcie, bo choć ogłoszeniu koloru roku towarzyszy premiera nowych farb, szary jest jednym z trudniejszych kolorów i mało kto decyduje się na taką metamorfozę bez pomocy fryzjera.

Co więcej, moda na szare włosy może doprowadzić do tego, że wiele kobiet w ogóle zrezygnuje z farbowania, akceptując swoją siwiznę. Na taki krok zdecydowały się np. Kinga Rusin, Salma Hayek czy... królowa Hiszpanii. Choć naturalnie siwe włosy wymagają starannej pielęgnacji (naprzemiennego nawilżania i tonowania włosów fioletową płukanką lub szamponem), przykłady dojrzałych ikon stylu pokazują, że warto. Spójrzcie tylko na Maye Musk, 70-letnią top modelkę, a prywatnie matkę Elona Muska, miliardera i innowatora biznesu.

Oczywiście, większość naszych czytelniczek na naturalnie srebrne włosy może liczyć dopiero po 2049 roku. Żeby wpisać się w wiodący trend 2019, musimy więc poddać się skomplikowanym zabiegom fryzjerskim. Tylko u naturalnie platynowych blondynek szarą farbę można położyć bez uprzedniej dekoloryzacji. Z doświadczenia wiemy też, że pierwsza szara koloryzacja bardzo szybko się ociepla, szybko przechodząc w popielaty blond. Dopiero po kolejnej wizycie u fryzjera możemy liczyć na modną siwiznę, którą oczywiście musimy regularnie tonować fioletem.

Czy aby na pewno warto? Oceńcie same - w galerii pokazujemy kilka interpretacji trendu na silver hair.

Zdjęcie główne: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 14:01

Zobacz także

Nasze propozycje