Poprzedni artykuł: Nowa fryzura Agnieszki Chylińskiej! Nie zgadniecie, na jaki kolor się... Następny artykuł: Słabe i delikatne włosy uratuje ten szampon! Teraz kupisz go za jedyne...

Nie pasemka i nie baleyage. W tym sezonie stawiamy na 'imprinting'!

Gwarantujemy - takiej koloryzacji włosów jeszcze nie widziałyście. Imprinting, czyli włosy przypominające "pióra bażanta" pokochają kobiety, które mają cienkie włosy. Dodaje objętości!

Kiedy wydaje się, że wszystko w kwestii koloryzacji już wymyślono świat fryzjerski ponownie zaskakuje. Zamiast nudnych pasemek czy baleyange, tym razem fryzjerzy proponują nam farbowanie o nazwie "impritning". "Imprinting" to nic innego, jak artystyczne wzory malowane na włosach, które jednym kojarzą się z witrażem, innym - z piórami bażanta. W efekcie końcowym na włosach otrzymujemy efekt 3D - pasma zyskują wielowymiarowy charakter, a cała fryzura optycznie nabiera objętości.

Źródło zdjęcia: Angelo Seminara dla Davines

Zobacz także: Masz problem z siwymi włosami? Wiemy, jak zamaskować je raz, a dobrze!

Imprinting - czyli wzory malowane na włosach

Imprinting to autorska metoda koloryzacji włosów opracowana przez międzynarodową gwiazdę fryzjerstwa - Angelo Seminarę dla włoskiej marki Davines. Farbowanie wykonywane jest przy użyciu specjalnego narzędzia tzw. "imprintera". Fryzjer układa włosy na panelu, przykłada matrycę ze wzorem, a później aplikuje mieszankę koloryzacyjną.

W koloryzacji "imprinting" możemy zdecydować się na na kolor kontrastowy do naturalnego koloru włosów - wtedy efekt wzorów będzie bardzo widoczny lub na mieszankę bardzo podobną do odcienia naszych włosów - w tym przypadku uzyskamy efekt subtelnych refleksów. Ten typ koloryzacji możemy wykonać na całej długości włosów lub w mniej odważnej wersji - tylko na końcówkach lub na grzywce. Ciekawym pomysłem będzie przykładowo wykonanie "imprintingu" tylko na pasmach od spodu i odsłanianie jej przy fryzurze typu "half bun".

"Imprinting" to nie tylko oryginalna koloryzacja, która optycznie zwiększa objętość włosów, ale także sposób na... przyciąganie spojrzeń, bo obok takiej fryzury po prostu nie da się przejść obojętnie. Gdzie wykonać takie farbowanie włosów? We wszystkich salonach fryzjerskich w Polsce, w których pracują trenerzy marki Davines. Odważycie się? ;)

Źródło zdjęcia: Angelo Seminara dla Davines

Zobacz także: To najmodniejsza fryzura ślubna na świecie! Naprawdę jest taka piękna?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 kwietnia 2019, 23:02

Zobacz także

Nasze propozycje