Poprzedni artykuł: Jak pozbyć się suchych i łamliwych włosów? Znamy trik za mniej niż 5 z... Następny artykuł: Ta wcierka jest idealna na jesień, kiedy wypadają włosy. 'Wyrasta po n...

To zupełnie nowy wymiar balejażu! Fiołkowo-szampańska koloryzacja podbija Instagram

Zwyczajny blond, a nawet ombre przestało już być modne. Teraz na głowach kobiet ma rządzić szampański kolor przełamany fioletem.

Wiele wskazuje na to, że złota polska jesień już za nami. Można więc zaszyć się w domu z szampanem w dłoni, ale fryzjerzy zdecydowanie bardziej polecają, aby go przenieść na włosy. Oczywiście niedosłownie. Szampańskie włosy to kolejny trend koloryzacyjny zainspirowany żywnością, jak np. wcześniejszy ginger hair.

Fioletowo-szampańska koloryzacja

Za stworzenie tego trendu w malowaniu włosów odpowiada stylistka z Arizony, Tara Nicole. Połączyła ona szampański blask z fioletowymi tonami, dzięki czemu uzyskała efekt hologramu. Dzięki temu kolor włosów jest trójwymiarowy. Widzimy więc na pasmach zarówno odcienie złota, srebra, jak i metalicznego fioletu.

Dla kogo jest fiołkowo-szampańska koloryzacja?

Najbardziej pasuje ona kobietom, których włosy są w kolorze jasnego, wręcz platynowego blondu. Zawsze jednak można je rozjaśnić. Koloryzacja rozpoczyna się od dobrze nam znanego trendu - baby lights, w którym są rozjaśniane cienkie pasma, jednak Tara nie tworzy ich od nasady włosów, a dopiero na długości, aby kolor był bardziej płynny i też nie wymagał zbyt częstego odświeżania z powodu widocznych odrostów. Dopiero potem nakłada niestandardowy odcień, który jest połączeniem srebra i fioletu, a także różowo-złoty toner.

W naszej galerii możecie zobaczyć więcej odsłon tej koloryzacji. Czujecie się do niej przekonane? 

Musicie przy tym pamiętać, że choć wydaje się ona prosta do wykonania, to jednak trzeba o nią wyjątkowo potem dbać. Tego typu pasma mają tendencję do blaknięcia i przechodzenia w żółte tony, dlatego ważne jest stosowanie płukanek, które ochładzają kolor. 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 stycznia 2019, 23:24

Zobacz także

Nasze propozycje