Poprzedni artykuł: Test zabiegu Olaplex - przeczytaj recenzję Wizażanki! Następny artykuł: Takie grzywki nosimy jesienią 2015!

TREND: odżywki myjące do włosów

Próbowałyście kiedykolwiek mycia włosów odżywką? Zobaczcie, na czym polega ta metoda i poznajcie najnowsze odżywki stworzone specjalnie do mycia włosów!

Mycie włosów odżywką zdecydowanie nie jest nowym trendem, a znanym od wielu lat. Ta metoda sprawdzi się przede wszystkim przy pielęgnacji włosów kręconych. Jest jednym z wariantów mycia włosów poza tradycyjnym myciem szamponem. Obok kultowej już metody OMO, jest jednym z częściej wybieranych przez włosomaniaczki. sposobów na oczyszczanie włosów.

odżywki myjące do włosów

OMO – na czym polega ta metoda?

W dużym skrócie metoda OMO to mycie włosów w schemacie – odżywka, mycie, odżywka. W pierwszym kroku nakładamy na włosy (najlepiej tylko na długości) odżywkę - możemy do tego wykorzystać np. tę, która na co dzień nie jest naszą ulubioną). Następnie myjemy włosy szamponem – przede wszystkim skalp, po włosach na długości piana ma jedynie spłynąć. W ostatnim kroku ponownie nakładamy na włosy odżywkę – wtedy warto zdecydować się na produkt o bogatszym składzie, posiadający właściwości silnie nawilżające i wzmacniające. Drugą odżywkę spłukujemy po upływie 20-30 minut.

Mycie włosów odżywką

Szczególnie polecane włosom naturalnie kręconym. Wielu osobom ta metoda może nie przypaść do gustu – dlatego warto eksperymentować. Do mycia włosów nie nadaje się też każda odżywka. Musi mieć określony skład – nie może zawierać silikonów, a posiadać Cetrimonium Chloride czyli lekko emulgujący konserwant, który działa antystatycznie i wygładza włosy dodając im połysku. Przy regularnym myciu włosów odżywką trzeba je średnio co 2 tygodnie oczyszczać z nadbudowujących się na nich substancji przez mycie szamponem zawierającym SLS. Na naszym forum dla zakręconych znajdziecie informacje na temat tego, jakie odżywki są najczęściej polecane jako zamienniki szamponu.

Odżywki myjące – rewolucja na rynku

Uwidacznianie się nowych potrzeb wśród konsumentów skutkuje określonymi działaniami producentów – przede wszystkim wprowadzaniem innowacyjnych kosmetyków. Na polskim rynku zaczynają pojawiać się pierwsze odżywki przeznaczone specjalnie do mycia włosów – dedykowane temu zabiegowi, więc posiadające odpowiednio zbilansowany skład. Pojawienie się takich produktów (o różnych formułach i składach) sprawia, że nie tylko posiadaczki kręconych włosów mogą korzystać z tej metody – ale również osoby o włosach grubych, cienkich czy zniszczonych – czyli właściwie każdy!

odżywki myjące do włosów

Od lewej: Odżywka myjąca w piance Macadamia Flawless, 29zł; Odżywka myjąca Matrix Biolage (dostępna w 3 wariantach - dla włosów cienkich, normalnych i kręconych), 87zł; Odżywka myjąca do włosów kręconych Living Proof, 125zł.

Myjecie włosy odżywką? Lubicie tę metodę?

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 sierpnia 2019, 13:08

Nasze propozycje