Poprzedni artykuł: To najtańsze, najbardziej wydajne i najskuteczniejsze maski Następny artykuł: Agnieszka Sienkiewicz zmieniła fryzurę. Fani: "I masz znów 18 lat"

Jak wygląda przedłużanie włosów metodą kanapkową?

Fryzury, , tagi: przedłużanie włosów
Kanapkową metodę przedłużania i zagęszczania włosów proponuje coraz więcej salonów w całej Polsce. Jakie są wady i zalety tej metody?

Z zabiegu przedłużania włosów bardzo często korzystają gwiazdy. Pomaga im to w szybki i efektowny sposób zmienić swój wizerunek. Teraz przedłużanie włosów jest coraz tańsze, a co najważniejsze mało inwazyjne. Ostatnio jedną z najpopularniejszych metod przedłużania włosów jest metoda kanapkowa. Na czym polega i jak wygląda?

Zobacz także: Sylwia z "Love Island" przedłużyła włosy aż o 50 cm! 

Jak wygląda przedłużanie włosów metodą kanapkową

Metoda kanapkowa, inaczej tape on, to przedłużanie włosów na specjalną silikonową taśmę. Pasma włosów przyczepia się na przezroczystą i bardzo cienką taśmę i mocuje na naturalnych włosach tuż przy skórze głowy. Kolejno nakłada się warstwy taśmy i mocuje sztuczne włosy, stąd porównanie do kanapki. Zazwyczaj pojedyncze taśmy mają od 3 do 5 centymetrów szerokości, a jedna 'kanapka' składa się z dwóch taśm. Łączenie włosów naturalnych i sztucznych jest przezroczyste i elastyczne. Taśma bardzo dobrze się trzyma, bo pokryta jest specjalnym klejem, który przyczepia się do włosów. Zdjąć je można jedynie stosując specjalistyczny środek, który rozpuści klej. 

Kto powinien zdecydować się na przedłużanie włosów na taśmę?

Kanapkową metodę przedłużania włosów poleca się szczególnie osobom o cienkich i zniszczonych włosach średniej długości. Przezroczysta taśma, nawet mimo małej ilości własnych włosów i mocnego przedłużenia oraz zagęszczenia będzie niewidoczna i niewyczuwalna. Nie powinno się jednak przedłużać nią włosów bardzo krótkich - wtedy grube pasma mogą źle się układać i być widoczne.

Wady i zalety metody kanapkowej 

Największą zaletą metody przedłużania włosów na taśmę jest szybkość wykonania zabiegu. Podczas gdy przedłużenie za pomocą keratyny trwa od 3 do nawet 5 godzin, na wykonanie zagęszczenia i przedłużenia metodą kanapkową należy zarezerwować sobie około 1,5 h.

Jak każda metoda przedłużenia włosów obciąża cebulki włosów, ale jest jednak bezpieczna ze względu na brak używania w niej ciepła. Codzienna pielęgnacja włosów przedłużonych metodą kanapkową również jest łatwiejsza niż w przypadku przedłużania keratynowego i clip-on. Podczas mycia i rozczesywania nie zaczepiamy o obrączki ani zgrzewy, które mocują pasma. Musimy jednak przestrzegać zasady, która mówi o tym, aby zawsze, bezwzględnie jaką metodą mamy przedłużone włosy, myć je w pozycji stojącej.

Największa wada tej metody to konieczność częstych wizyt u fryzjera w celu podniesienia taśmy. W miarę upływu czasu taśma oddala się od skóry głowy wraz z odrostem. Z tego powodu powinno się ją umieszczać coraz wyżej co 3 do 6 tyg. 

Koszt przedłużania i zagęszczania włosów metodą kanapkową waha się od 600 zł do 2500 zł i uzależniony jest od stopnia zagęszczenia oraz przedłużenia włosów. Jeśli mamy niewiele włosów i chcemy je tylko widocznie zagęścić, koszt takiego zabiegu będzie o wiele niższy, niż jeśli mamy gęste pasma sięgające do ramion, a marzymy o włosach do pasa. 

Zródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 listopada 2019, 22:40

Nasze propozycje