Poprzedni artykuł: Koczek z kłosem w stylu Heidi Klum Następny artykuł: Poznaj wyniki testu farby Garnier Color Naturals!

Czym jest ręcznikowanie włosów (plopping)?

Ręcznikowanie włosów (plopping), to inaczej koszulkowanie włosów. To najprostsza i zarazem najskuteczniejsza metoda na wydobycie naturalnego skrętu włosów. Dowiedz się, jak to zrobić i dlaczego warto!

ręcznikowanie włosów

Ręcznikowanie włosów – na czym polega?

Ręcznikowanie włosów, to nic innego, jak umieszczenie wszystkich świeżo umytych włosów na czubku głowy i zwinięcie w odpowiedni materiał – najlepiej sprawdzi się bawełniany t-shirt lub delikatna pieluszka. Zobaczcie filmik pokazujący jak ręcznikować włosy. Należy pochylić głowę nad rozłożonym na płaskiej powierzchni materiale. Wszystkie włosy powinny swobodnie opaść na materiał i zebrać się na czubku głowy. Wówczas po obu stronach głowy zwijamy materiał w ruloniki, prostujemy się i zawiązujemy/spinamy rulony z tyłu głowy. Z takim turbanem możemy chodzić od 15 do nawet 60 minut bez obaw o przegrzanie włosów, jak w tradycyjnym ręczniku. Włosy do ploppingu powinny być odpowiednio przygotowane – należy na nie nałożyć (szczególnie na końce) wybrany produkt do stylizacji (lub np. odżywkę bez spłukiwania), który wzmocni efekt końcowy. Włosów nie trzeba rozczesywać. Po rozpuszczeniu włosów możemy je jeszcze delikatnie podsuszyć, gdy tego wymagają, ugniatając je przy tym delikatnie dłońmi. Można też użyć suszarki z dyfuzorem, ale lepszy efekt uzyskamy samodzielnie ugniatając włosy.

Spraw, aby Twoje stylizacje były tak pokręcone jak włosy po zabiegu ręcznikowania! Już teraz wejdź na tę stronę i wykorzystaj dostępny w Denley kod rabatowy.

Efekty ręcznikowania włosów

Efektem ręcznikowania włosów jest wydobycie naturalnego skrętu włosów. Oczywiście ta metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku włosów kręconych (podkreśli, zdefiniuje loki), falowanych (pomoże wydobyć mocniejszy skręt), ale warto próbować również przy włosach prostych. Wydobycie delikatnego skrętu z włosów prostych jest jak najbardziej możliwe i osoby o takich włosach mogą potraktować ręcznikowanie jako bardzo ciekawy eksperyment. Z natury prostym włosom zapewni on przede wszystkim więcej objętości i puszystości.

To, jak mi się kudełki zaczęły układać, to po prostu jest niesamowite. Totalnie już weszło mi to w nawyk. Tak w ogóle, to ten "turban" na głowie jest bardzo wygodny, bo trzymając w nim włosy można wziąć prysznic, posmarować się balsamem itp. i nic nie przeszkadza, a "turban" nie spada. Naprawdę wygodny. Takie trzymanie loków w górze naprawdę dobrze na nie wpływa. Ja np. potem, jak mi trochę podeschną, to łapię na czubku byle jak i spinam większą klamrą. tak sobie chodzę ze dwie godzinki, a jak je potem rozpuszczam, to mmm... marzenie!

Indios Bravos

Sprawdź również: peeling cukrowy skóry głowy, gadżety włosowe, których nie znasz i bob na lato 2015

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

3 sierpnia 2020, 14:27

Nasze propozycje