Poprzedni artykuł: Tak zmieniała się Jessica Alba - zobacz najlepsze fryzury! Następny artykuł: Wizażanki oceniły produkty WellaFlex. Poznaj wyniki testu!

4 powody, dla których warto używać szczotek Tangle Teezer

Szczotki Tangle Teezer – absolutnie kultowe wśród blogosfery, włosomaniaczek i właściwie wszystkich osób interesujących się choć w małym stopniu świadomą pielęgnacją włosów. O Tanglee Teezer napisano i powiedziano już chyba wszystko – zebrałyśmy więc 4 kluczowe powody, dla których warto używać (a przynajmniej spróbować) szczotek Tangle Teezer!

4 powody, dla których warto używać szczotek Tangle Teezer:

Szczotki Tangle Teezer - opinie czy warto

Są idealne do czesania mokrych włosów

Tradycyjne szczotki - szczególnie te o metalowych ząbkach - ciągną i wyrywają włosy. Przez niewłaściwe czesanie wilgotnych włosów często fundujemy im najwięcej mechanicznych uszkodzeń. Oczywiście można ułatwiać sobie ten zabieg przez nakładanie odżywek, masek czy specjalnych produktów, które mają to czesanie usprawnić – jednak nadal bez wybrania odpowiedniego narzędzia nie osiągniemy oczekiwanego efektu – szybkiego i bezbolesnego czesania. Na szczotki Tangle Teezer przerzuciłam się kilka lat temu i od pierwszego użycia zauważyłam różnicę. Rozczesanie wilgotnych włosów zajmuje mi dosłownie chwilę (mimo ich dużej objętości) i nie wiążę się z utratą włosów czy nieprzyjemnym ciągnięciem.

Łatwo utrzymać je w czystości

Myślę, że to bardzo istotny aspekt. Każdy wie, jak trudno jest dokładnie doczyścić szczotki o metalowych ząbkach czy te z naturalnego włosia. Szczotki zbierają kurz i zanieczyszczenia z włosów i dobrze jest je czyścić co każde mycie włosów – przy szczotkach Tangle Teezer takie mycie trwa dosłownie kilka minut. Wystarczy szampon czy żel i np. delikatna szczoteczka do zębów. Nie należy używać niczego twardego, bo ząbki TT są delikatne i podatne na wyginanie. Po umyciu najlepiej potrząsnąć szczotka kilka razy, żeby pozbyć się resztek wody, wytrzeć górę i położyć szczotkę do wyschnięcia ząbkami do góry. Szczotkę Tangle Teezer można otworzyć – ale nie polecam tego pomysłu realizować – otwieranie szczotki zmniejsza jej szczelność.

Zapewniają przyjemniejsze czesanie

Czesanie jest przyjemniejsze z wielu powodów - szczotka nie ciągnie i nie wyrywa włosów. Łatwiej rozczesać za jej pomocą ewentualnego kołtuna. Miękkie ząbki zapewniają przyjemny masaż skóry głowy podczas czesania. Pojawiają się głosy, że szczotka Tangle Teezer nie sprawdzi się przy czesaniu gęstych włosów – nic bardziej mylnego! Sama jestem posiadaczką bardzo gęstych włosów i z tą szczotką się nie rozstaje. Trzeba po prostu zmienić technikę czesania – włosy należy rozczesywać partiami, najpierw delikatnie końce (przytrzymując włosy dłonią w połowie), a potem całą długość. Bez podziału kosmyków na sekcje zawsze będziemy mieć wrażenie (słuszne!), że ząbki są za krótkie i wyczesują tylko wierzchnią część włosów.

Poprawiają wygląd włosów

Żadna szczotka nie zastąpi oczywiście przemyślanej pielęgnacji czy suplementacji, więc nie można mówić o tym, że spektakularnie wpłynie na kondycję włosów. Jednak regularne, delikatne rozczesywanie włosów, którym nie towarzyszy wyrywanie czy łamanie kosmyków, zwiększa ich elastyczność, doskonale wygładza, przez co może sprawiać wrażenie, że włosy mają większy połysk i piękniej niż zwykle się błyszczą. Jednak mitem jest, że Tangle Teezer zapobiega elektryzowaniu się włosów – przynajmniej w moim przypadku włosy elektryzują się w określonych momentach tak samo dokuczliwie, jak przy używaniu innych szczotek czy grzebieni.

Przeczytaj więcej opinii o Tangle Teezer

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lutego 2019, 03:06

Zobacz także

Nasze propozycje