Poprzedni artykuł: 5 hitów ze styczniowej wyprzedaży! Na wszystko wydałam... niecałe 300... Następny artykuł: Pojedynek na rozświetlacze - trzy marki, wszystkie do 40 złotych

Reklamacja butów w CCC a odpowiednia pielęgnacja

Inspiracje zakupowe, , tagi: CCC, reklamacje
Zaskoczyła cię odpowiedź na reklamację z CCC? Warto pamiętać, że jednym z powodów jej odrzucenia jest brak odpowiedniej pielęgnacji butów. Dbaj o nie systematycznie, stosując odpowiednie preparaty.

Brak pielęgnacji butów powodem odrzucenia reklamacji

Znajomość podstawowych zasad pielęgnacji butów oraz ich systematyczna konserwacja to podstawa, aby obuwie mogło nam służyć nawet kilka sezonów. Reklamacje obuwia CCC mogą zostać odrzucone, jeśli zostanie stwierdzony brak regularnej i właściwej pielęgnacji. Aby wada butów została uznana, nie może wynikać z zaniedbań ich użytkownika – towar musi mieć wadę produkcyjną. Warto też dokładnie obejrzeć interesującą nas parę butów przed ich zakupem, aby od razu zauważyć ewentualne wady – nie wszystkie są jednak widoczne gołym okiem już na etapie przymierzania.

Warto zatem pamiętać, że w ciągu 2 lat od dnia zakupu mamy prawo do skorzystania z rękojmi za wady produktu. Brak konserwacji butów, a także źle dobrany rozmiar mogą być podstawą do odrzucenia reklamacji w CCC.

Podstawowa pielęgnacja obuwia – o czym warto pamiętać?

Nasze niektóre nawyki mają negatywny wpływ na obuwie – między innymi nie powinno się prać butów w pralce automatycznej, suszyć pod grzejnikiem czy też zakładać na siłę, bez użycia łyżki obuwniczej. Kluczowe jest też ich użytkowanie – niezgodne z przeznaczeniem również spowoduje odmowę w CCC. Odrzucona reklamacja będzie wtedy w pełni uzasadniona.

Staranne czyszczenie i odpowiednia konserwacja butów jest więc podstawą, aby zachowały one swoje właściwości funkcjonalne i estetyczne. Poszczególne etapy pielęgnacji wpływają na ich jakość oraz wygląd. Każdy materiał należy jednak czyścić inaczej i innymi specjalistycznymi preparatami – przeznaczonymi m.in. do skóry naturalnej, zamszu, nubuku, materiałów syntetycznych itp.

Jak reklamować buty w CCC?

Jeżeli stwierdzimy wadę zakupionego produktu, możemy złożyć reklamację obuwia CCC – należy dołączyć wypełniony formularz reklamacyjny, który oprócz opisu stwierdzonej wady wskaże także nasze żądanie – np. naprawę wady, obniżenie ceny obuwia czy wymianę na nową parę.

CCC udziela 2-letniej rękojmi na buty i inne produkty – jeśli nie są one pozbawione wad fizycznych lub prawnych. Firma ma na odpowiedź 14 dni od daty otrzymania produktu.

Odrzucona reklamacja CCC? Odwołanie

Na mocy ustawy sprzedawca ponosi 2-letnią odpowiedzialność za sprzedany towar. Odrzucona reklamacja nie musi oznaczać końca sprawy. Jeśli nie zgadzamy się z decyzją, możemy też sporządzić odwołanie od reklamacji. Powinno zawierać jak najwięcej konkretnych informacji, w tym opis wady i rzeczowe argumenty. Można też załączyć opinię rzeczoznawcy, która co prawda dodatkowo kosztuje, ale w razie uznania reklamacji, jej koszt pokrywa sprzedawca.

Materiał powstał z udziałem marki CCC

zdjęcia: iStock


Nasze propozycje