Poprzedni artykuł: Redakcja testuje – dieta pudełkowa MaczFit Następny artykuł: Polska żywa lalka Barbie podbija internet

10 rzeczy, które na pewno usłyszysz przed ślubem

Kobieta, , tagi: ślub, wesele, panna młoda
Twój ślub za pasem. Starasz się nim cieszyć (w końcu nie bez kozery mówi się, że to najpiękniejszy dzień życia), ale nie zawsze jest to możliwe, ponieważ często słyszysz komentarze od bliższych i dalszych Ci osób. Większość jest nieszkodliwa, ale niektóre "gadki" naprawdę działają na nerwy. Zamiast się nimi przejmować, warto traktować jest z przymrużeniem oka. Co dodałybyście do tej listy? :)

1. KONIEC WOLNOŚCI!

Zdecydowanie - zawarcie związku małżeńskiego powoduje, że już na zawsze będziesz uwiązana w domu pod kontrolą męża. Ba! Twój ukochany będzie miał to samo, bo przecież małżeństwo oznacza zakaz wychodzenia na piwo czy inne alkohole z kolegami. Po ślubie będziecie jak w więzieniu!

2. Z PEWNOŚCIĄ JESTEŚ W CIĄŻY!

No pewnie - bo ślub bierze się tylko i wyłącznie wtedy, gdy kobieta spodziewa się dziecka. Tylko wtedy! 

3. (jeśli ktoś nie wypowiedział komentarza nr 2) ZARAZ PO ŚLUBIE ZAJDZIESZ W CIĄŻĘ!

Jak wyżej - małżeństwo oznacza tylko i wyłącznie posiadanie dzieci. Zawarcie związku małżeńskiego zobowiązuje do tego, by od razu starać się o dziecko. No bo co z tego, że Para Młoda może mieć jakieś inne zdanie na ten temat? To w ogóle nie ma znaczenia.

4. JESTEŚ PEWNA, ŻE TO TEN?

Doskonałe pytanie szczególnie jeśli bierzesz ślub po kilkuletniej znajomości. A nawet jeśli w grę wchodzi krótszy związek - to faktycznie z pewnością podjęłaś decyzję bez przemyślenia. No bo co? Ślub?! Czy to w ogóle jest jakaś poważna sprawa?

5. CZEMU ŚLUB KOŚCIELNY? (albo)

6. TYLKO CYWILNY?!

Jedni uważają, że jak ślub to tylko kościelny (no bo jak to tak, w urzędzie?! Przecież trzeba trzymać się tradycji!). Dla innych zaś w grę wchodzi tylko i wyłącznie ślub cywilny, no bo po co inny skoro nie wierzy się w Boga, nie uznaje Kościoła itd. itp. 

7. TYLKO PRZYJĘCIE? (albo)

8. WESELE TO STRASZNA DROŻYZNA! 

Tak źle i tak niedobrze. Nie chcesz wesela i zależy Ci tylko i wyłącznie na spędzeniu czasu przy obiedzie z najbliższą rodziną - zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że to beznadziejny pomysł. No bo jak to ślub bez wesela?! Z drugiej strony nie zabraknie tych, którzy uważają, że wesele jest już passe. Drogie, żenujące i zawsze ktoś będzie narzekał - w takim razie po co w ogóle je organizować?!

9. NO TO KIEDY BUDOWA DOMU? (albo)

10. NO TO KIEDY WŁASNE MIESZKANIE?

Małżeństwo = własny dom lub mieszkanie. Nieważne, że np. jesteście jeszcze młodzi i nie chcecie uwiązywać się kredytem, a nie możecie liczyć na wsparcie rodziców. Albo po prostu wiecie, że obecne miejsce zamieszkania nie jest tym na stałe i np. w przyszłym roku będziecie próbować szczęścia w innym regionie Polski albo zagranicą. Kto by w ogóle się tym przejmował? ;)

ZOBACZ TAKŻE:  Klimatyczne zdjęcia ślubne polskiej fotografki. Robią wrażenie!

Sprawdź także:  Jak znaleźć dziewczynę? 

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 02:47

Zobacz także

Nasze propozycje