Poprzedni artykuł: Dlaczego warto uprawiać seks - zdrowotne korzyści Następny artykuł: Zobacz 6 filmów polecanych przez Wizażanki!

10 rzeczy, których nie mówi się bezdzietnej parze

Kobieta, , tagi: dzieci, rodzice
Chociaż w teorii dajemy innym prawo do tego, żeby dokonywali w życiu wyborów zgodnych ze swoimi potrzebami, wciąż bywamy nietolerancyjni wobec bezdzietnych par. Niezależnie od tego, czy para nie ma dzieci, bo nie chce albo nie może, z pewnością nie chce słuchać komentarzy postronnych osób. Czego nie mówić w towarzystwie bezdzietnych?

1. Podjęliście złą decyzję

Po pierwsze, para może nie mieć dzieci nie dlatego, że się na potomstwo nie zdecydowała, tylko dlatego, że ich mieć nie może. A nawet jeśli może, widocznie nie nadszedł jeszcze na to czas. A może nie nadejdzie nigdy, bo zwyczajnie planują swoje życie inaczej.

2. Gdybym nie miała dzieci, moje życie nie miałoby sensu

Świeżo upieczonym mamom często zdarza się zapominać, jak wyglądało życie sprzed macierzyństwa. To nie znaczy jeszcze, że powinny wobec bezdzietnych koleżanek zachowywać się, jakby ich życie nie miało znaczenia, bo nie wydały na świat dziecka. Każdy ma do wypełnienia inną rolę – niektóre z nas są świetnymi matkami, inne ambitnymi bizneswoman, a jeszcze inne czują się świetnie, godząc te role.

3. Jesteście zmęczeni? Dopóki nie macie dzieci, nie wiecie, co znaczy zmęczenie.

Rodzice często narzekając bezdzietnym na trudy rodzicielstwa, jednocześnie chwalą się tym, że posiadanie dzieci pozwoliło im dostąpić oświecenia. Dyskredytują jednocześnie nie tylko osiągnięcia, ale i problemy osób, które nie mają dzieci.

4. Na co czekacie?

Nie ma nic bardziej demotywującego niż ta mało subtelna „zachęta”. Zwłaszcza że to pytanie jest czysto retoryczne, a ma na celu nie tyle uzyskanie odpowiedzi, co wywołanie wyrzutów sumienia u zapytanych.

5. Przecież bylibyście świetnymi rodzicami!

Ten komplement ma drugie oblicze. Twierdząc, że bezdzietni byliby świetnymi rodzicami, sugeruje się, że marnują potencjał. A to przecież się nie godzi!

6. Nie wiecie, co to prawdziwa miłość, a właściwie nic nie rozumiecie.

Rodzicielska miłość jest jednym z najważniejszych doświadczeń w życiu. Ale kto jej nie zaznał, nie jest pozbawionym uczuć egoistą. Pary potrafią być szczęśliwe we dwoje w związku, w którym nie brakuje miłości.

7. Zawsze chciałam mieć rodzinę.

Rodzic uznaje, że rodzinę tworzy się tylko mając dzieci. A przecież para też jest dla siebie rodziną! Nie mówiąc już o rodzicach, teściach, rodzeństwie, dziadkach i przyjaciołach.

8. To była impreza tylko dla rodziców z dziećmi.

Bezdzietni są rzadko zapraszani na imprezy z dziećmi. Wykluczenie z grona znajomych to dla par, które nie zdecydowały się na dzieci, kolejny dowód na to, że są traktowani jak przyjaciele gorszej kategorii.

9. Jesteście szczęściarzami, ja nie mam czasu na przyjemności.

I znów – frustracja podszyta samozadowoleniem. Po pierwsze – para, która ma dzieci, czerpie przyjemność z przebywania z nimi, a po drugie, życie bezdzietnej pary nie ogranicza się do imprez do białego rana, sportów ekstremalnych i podróży dookoła świata!

10. Macie psa? Przecież to tylko zastępstwo dla dziecka.

Z tym bezdzietni też nie mogą się zgodzić. Pies, kot, czy inny ukochany pupil to pełnoprawny członek rodziny. I jasne, że wychowanie go uczy odpowiedzialności, ale jeśli pojawi się dziecko, dołączy do gromady, ale nie zajmie miejsca innych stworzeń.

Zobacz także:  10 świetnych rozwiązań dla dziewczyn, którym duże piersi dają się zbyt we znaki

zdjęcia: Fotolia

Sprawdzone lakiery do paznokci - próbowałaś?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 19:45

Zobacz także

Nasze propozycje