Poprzedni artykuł: 5 tanich rzeczy, dzięki którym się odstresujesz Następny artykuł: Nowe wydanie specjalne Party Style już w kioskach!

Zobaczcie relację z 15-lecia Fundacji Przyjaciółka

Kobieta,
Fundacja Przyjaciółka obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności! Z tej okazji 25 września 2015 w Pałacu Zamoyskich, siedzibie SARP w Warszawie odbył się uroczysty jubileusz.
15-lecie Fundacji

Fundacja Przyjaciółka obchodzi swoje 15-lecie

Z okazji urodzin w Pałacu Zamoyskich odbyła się uroczystość, podczas której osoby i firmy wspierające Fundację otrzymały od niej szczególne podziękowania. Galę poprowadziły wspólnie Joanna Luberadzka – Gruca, szefowa Fundacji oraz Marta, stypendystka Fundacji.  Podczas uroczystości wystąpił zespół  muzyczny rodziny Jarka i Edyty Wojtasińskich oraz wielokrotnie nagradzany, popularny zespół Sound’n’Grace, który wykonał swoje największe hity, w tym utwór „Dach” z gościnnym udziałem wokalistki, finalistki programu „Must be the music”, stypendystki Fundacji Marii Markiewicz.

Spotkanie zostało objęte honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Marek Michalak, który wziął udział w uroczystości podziękował i podsumował działania Fundacji ze sceny:

Dziękuję  Państwu za wszystkie inicjatywy na rzecz najmłodszych oraz za działania zmierzające do jak najskuteczniejszej realizacji praw dziecka.

Gala miała miejsce w Pałacu Zamoyskich, w pawilonie Stowarzyszenia Architektów Polskich przy ul. Foksal 2, 25 września o godzinie 13:00.  Specjalne podziękowania dla Endorfina Foksal za pomoc w organizacji spotkania.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi członkowie Zarządu Fundacji Przyjaciółka, stypendyści Fundacji, a także znane i lubiane osoby wspierające jej działania, w tym m.in.: minister edukacji Joanna Kluzik Rostowska i Dominika Kulczyk.

Dominika Kulczyk wspiera Funcdację Przyjaciółka

Cele Fundacji Przyjaciółka

Fundacja została założona w 2000 roku z inicjatywy Edipresse Polska SA. Działalność fundacji jest skupiona przede wszystkim na pomocy dzieciom wychowującym się poza naturalną rodziną, inicjuje i promuje aktywności związane z rodzicielstwem zastępczym w Polsce, a także wspiera podopiecznych świetlic środowiskowych oraz leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych. Przez 15 lat Fundacja zdołała pomóc ponad 17 tysiącom dzieci, pomoc Fundacji jest często długofalowa, objęła dofinansowaniem leczenia i rehabilitacji ponad 750 dzieci, niektóre z nich są w programie ponad 10 lat.

Fundacja Przyjaciółka przyznaje również stypendia na działania edukacyjne i rozwojowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jest również czynnym członkiem założycielem Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Forum Darczyńców w Polsce.

Niesie też pomoc tym dzieciom, które muszą pokonywać w życiu przeszkody, które dorosłym wydają się często nie do pokonania: kalectwo, samotność, ubóstwo i odrzucenie.


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 sierpnia 2019, 10:08

Nasze propozycje