3 negatywne myśli, które powinnaś zamienić na inne!

Kobieta,
,
, tagi: motywacja, rozwój, rozwój osobisty
Poprzedni artykuł: Wyniki konkursu Femibion® - sprawdź, czy wygrałaś pojemnik lunchowy DU... Następny artykuł: Przedpremierowy pokaz filmu „Król Życia” w ramach Kocham Kino w Multik...
Jak często zastanawiasz się 'co oni o mnie pomyślą?'. Czy uważasz, że nic w życiu nie osiągnęłaś? Zobacz najpopularniejsze negatywne myśli, które destrukcyjnie wpływają na życie i działanie - pozbądź się ich lub zastąp pozytywnym komunikatem!

To, co myślisz i mówisz każdego dnia, ma ogromne znaczenie – myśli mogą wspierać Cię w działaniu, być naturalnym wewnętrznym motorem, który sprawia, że z łatwością osiągasz cele – zarówno te duże, jak i niewielkie, codzienne małe wyzwania. Myśli mogą tez poważnie osłabiać, przeszkadzać, wpływać negatywnie na samoocenę i motywacje.

Zachęcamy – przyjrzyj się swoim myślom i zobacz, czy na co dzień pojawiają się takie, które powinnaś natychmiast zmienić?

3 najpopularniejsze myśli, które przeszkadzają w działaniu

Jestem beznadziejna

Jak często zdarza Ci się myśleć o sobie w ten sposób? Czy wiesz jak mocno wpływa to na Twoje poczucie własnej wartości? Koniecznie wyrzuć tę myśl ze swojego repertuaru i zastąp ją pozytywnym komunikatem: „jestem piękna”, „jestem wspaniała”, „jestem mądra”, „jestem wartościowa” - zdziwisz się jak szybko zaczniesz działać i żyć według wzoru, który sama sobie narzucisz!

Nic w życiu nie osiągnęłam

Na pewno? Rozejrzyj się wokół, przyjrzyj uważnie swoim dokonaniom i osiągnięciom – masz dobrą pracę, fajne mieszkanie, skończyłaś studia, masz wartościowych przyjaciół, znalazłaś miłość, masz dziecko – te przykłady można mnożyć bez końca. Najważniejsze, to nauczyć się zauważać drobne osiągnięcia, skupić na zasobach, a nie na brakach. Zrób rachunek sumienia, może nagle okaże się, że Twoje życie jest pełne sukcesów, z których wcześniej nie zdawałaś sobie sprawy?

Co oni o mnie pomyślą

Jak często ta myśl pojawia się w Twojej głowie? Zbyt często?
Tak naprawdę to nie ma żadnego znaczenia! To Ty powinnaś czuć się dobrze sama ze sobą. Następnym razem, gdy w Twojej głowie zaświeci się czerwona lampka i obawa „co o mnie pomyślą” zatrzymaj się na chwilę i odpowiedz na pytanie: co się wydarzy, jeśli pomyślą źle? Czy to wpłynie na moje życie? Czy to powinno wpłynąć na moje działania?

Życie jest zbyt krótkie, by ograniczać się destruktywnymi myślami!

Jesteś gotowa na zmiany?

Już 12 września 2015r. Konferencja Zmiany w Życiu - pierwszy krok czyli odpowiedzi na pytania: Jak żyć z pasji? Jak zbudować poczucie własnej wartości? Jak pokonać strach i własne ograniczenia? Jak odejść z korporacji? Jak docenić obecne życie? Jak zatrudnić nasz mózg do pracy? To tylko niektóre wątki. Zobacz szczegóły na www.zmianywzyciu.pl/konferencja NIE CZEKAJ!

Anna Węgrzyn – prezes zarządu Annova sp. zoo.sp.k, założycielka portalu www.zmianywzyciu.pl, coach ICC

Czy któraś z tych myśli pojawia się często u Ciebie? 

zdjęcia: Fotolia

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

5 grudnia 2019, 16:22

Nasze propozycje