Poprzedni artykuł: Kobiece piękno oczami Polek - raport marki Dove Następny artykuł: Nivea tworzy Księgę Mądrości Mam - pomóż w jej pisaniu!

5 filmów z ostatnich miesięcy, które musisz obejrzeć

Jesteś filmomaniaczką? Poznaj 5 filmów, które miały swoje premiery w ostatnich kilku miesiącach i które zdecydowanie warto obejrzeć!

Co robimy w ukryciu

5 filmów, które musisz obejrzeć

Gratka dla poszukujących niebanalnego kina! Zabawny, momentami nieco szokujący, łamiący konwenanse, idealny dla miłośników oryginalnych, innych od wszystkich, filmów. Historia trzech wampirów z Nowej Zelandii, które starają się normalnie egzystować w społeczeństwie, mimo swojej nieśmiertelności i zamiłowania do krwi. Co robimy w ukryciu, to jak większość czarnych komedii, film nieco specyficzny, ale jestem przekonana, że jego klimat przemówi pozytywnie do większości odbiorców.

Ex Machina

5 filmów, które musisz obejrzeć

Zdolny programista wygrywa firmowy konkurs i w nagrodę zostaje zaproszony do posiadłości swojego szefa, w której staje się częścią eksperymentu. Sztuczna inteligencja, zaawansowane programowanie, roboty zachowujące się jak ludzie... Co za film, co za klimat! Doskonałe kino psychologiczne z niewielką domieszką thrillera i zaskakującym, mocnym zakończeniem. W trakcie oglądania filmu możecie odczuć zjawisko zwane doliną niesamowitości. Nie będę jednak zdradzać, czym jest, warto, żebyście to sprawdzili na własnej skórze.

Interstellar

5 filmów, które musisz obejrzeć

Grupa naukowców NASA odkrywa tunel czasoprzestrzenny umożliwiający podróże międzygwiezdne. Interstellar to film, który dzieli odbiorców – dla jednych jest doskonały, dla innych pełen bzdur. Nie można mu jednak odebrać wartości naukowej (oczywiście zawiera w sobie również fikcyjne teorie, nie mające nic wspólnego z prawdą). Niemniej jest to pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych tematyką kosmosu co potwierdzają jego naukowe recenzje. Paradoks bliźniąt, dylatacja czasu, teoria względności – po obejrzeniu tego filmu te pojęcia na pewno staną się wam znacznie bliższe.

Dzikie historie

5 filmów, które musisz obejrzeć

Najnowszy film Pedro Almodovara to pozycja, którą powinien obejrzeć nie tylko miłośnik jego twórczości, a po prostu każdy! Historie sześciu osób, którym w pewnym momencie puszczają nerwy... Dzikie historie to najpopularniejszy film w historii argentyńskiego kina, który doskonale pokazuje, gdzie czasem może zaprowadzić człowieka bezsilność i beznadzieja. A to wszystko oblane grubym lukrem śmiechu – czarna komedia w mistrzowskim wydaniu! Podczas seansu śmiałam się do rozpuku, mając przy okazji oczy nieustannie wielkie ze zdziwienia.

Za jakie grzechy, dobry Boże

5 filmów, które musisz obejrzeć

Claude i Marie ciężko przeżywają małżeństwa swoich trzech córek z mężczyznami różnych ras i wyznań, gdy najmłodsza córka oświadcza im, że wychodzi za mąż za katolika. Jedna z lepszych komedii ostatnich miesięcy! Lekka i zabawna w niezwykle przystępny sposób. Porusza temat uprzedzeń religijnych i rasowych swobodnie, generując przy tym śmiech aż do łez. Film naszpikowany ironią, kąśliwymi uwagami, ciętymi ripostami i inteligentnymi dialogami. Zdecydowanie warto!

Sprawdź też: 7 thrillerów na weekend, 8 seriali, od których się nie oderwiesz i look Salmy Hayek na Cannes 2015

Jaki film ostatnio oglądałyście?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 04:30

Zobacz także

Nasze propozycje