Poprzedni artykuł: Anna Todd w Polsce! Relacja ze spotkania w Warszawie Następny artykuł: Jak spakować się na plażę?

6 trików na obcierające buty

Kobieta, , tagi: wygodne obuwie, otarcia na stopach
Kupiłyście wymarzone buty, ale okazało się, że już po pierwszym założeniu zraniły stopy? Spokojnie, nie musicie ich wyrzucać. Są na to sposoby.

Lato to okres, kiedy na stopach często pojawiają się odgnioty, czy rany. Dzieje się tak, ponieważ niektóre buty wykonane są z twardych materiałów, lub po prostu mają krój, który uciska fragmenty stóp. Bywa też oczywiście, że nieodpowiednio dobierzemy rozmiar obuwia. Można jednak spróbować sobie z tym poradzić.

Zobaczcie także:  Jak skutecznie dobrać rozmiar obuwia?

1. Przed pierwszym dłuższym wyjściem w nowych butach najpierw wypróbujcie je w domu. Chodźcie w nich nawet przez pół wieczoru. Najlepiej abyście wtedy miały na nogach skarpety, ponieważ skóra stóp będzie chroniona. 

2. Zainwestujcie we wkładki do butów. Najlepiej sprawdzą się żelowe. Umieszczone za piętą chronią przed otarciami, a te pod palcami doskonale zamortyzują ucisk ciężaru ciała (szczególnie kiedy nosimy szpilki).

3. Kolejnym sposobem na obcierające zapiętki jest nasączenie ich spirytusem i delikatne rozbicie za pomocą np. młotka. Potem należy obuwie założyć na stopy, aby but się "uleżał".

4. W dopasowaniu butów, a w zasadzie ich powiększeniu pomoże także natarcie ich nasączonym w denaturacie wacikiem i wypchanie ich zgniecionymi np. gazetami.

5. W sklepie obuwniczym są dostępne preparaty, które zwiększają obuwie. Wystarczy spryskać wnętrze buta i nosić go np. przez 20 minut.

6. Wiele otarć powstaje na skutek nie tego, że buty są za małe, ale tego, że stopa się w nich ślizga. Jest to dość częste szczególnie latem, kiedy stopy wybitnie się pocą. Są na to dwa rozwiązania: stosowanie specjalnych talków, jak również skarpetek antypoślizgowych.

Pamiętajcie jednak, że wiele zależy od materiałów, z jakich zostały wykonane buty. Przy niektórych triki mogą nie podziałać. Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy szewca, który np. rozbije obuwie, albo naklei łatkę na obcierającą zapiętkę

Macie swoje sprawdzone sposoby na obcierające obuwie?

Zobaczcie także:  Jak rozpoznać, że buty są niewygodne? Oto 4 sposoby

zdjęcia: Fotolia

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 10:01

Zobacz także

Nasze propozycje