Poprzedni artykuł: Natalia Nykiel rusza w trasę! Sprawdź daty koncertów artystki Następny artykuł: Przez zdeformowaną szczękę nie mogła normalnie jeść. Dziś jest prawdzi...

Martyna Wojciechowska sprowadziła do Polski adoptowaną córkę! Marysia pozna siostrę

Na ten moment Martyna Wojciechowska czekała bardzo długo! Nareszcie przedstawi swojej dziesięcioletniej córce jej adoptowaną siostrę.

Gwiazda TVN w napięciu czekała wczoraj na lotnisku na "niespodziankę", która miała do niej przylecieć z Afryki. Kiedy w rozsuwanych drzwiach hali przylotów stanęła drobna, biała jak śnieg dziewczyna, Martyna Wojciechowska od razu chwyciła ją w ramiona. Dziennikarce nareszcie udało się sprowadzić do Polski swoją adoptowaną córkę. Biologiczna córka Wojciechowskiej, Marysia, nareszcie pozna swoją siostrę, Kabulę - okaleczoną albinoskę z Tanzanii.

Fot.: Instagram

Zobacz także: Tak Martyna Wojciechowska wyglądała w pierwszej klasie podstawówki. Urocze zdjęcie!

Kim jest adoptowana córka Martyny Wojciechowskiej?

Kabula jest albinoską. W Tanzanii, skąd pochodzi, osoby cierpiące na bielactwo są traktowane jak zwierzyna łowna - poluje się na nich i okalecza. Kiedy dziewczyna miała 12 lat, grupa uzbrojonych mężczyzn wtargnęła do jej rodzinnego domu. Pobili ją, jej matkę i siedmioro rodzeństwa. Potem, trzema ciosami maczety, odrąbali Kabuli rękę.

Ból był tak silny, że nie do końca wiedziałam, co się dzieje - wspomina tamten dzień dziewczyna.

Okaleczona Kabula trafiła najpierw do szpitala, a potem do specjalnego zamkniętego ośrodka dla albinosów. To właśnie tam, w 2014 roku poznała dziennikarkę z Polski. Martyna Wojciechowska w jednym z odcinków swojego programu "Kobieta na krańcu świata" postanowiła opowiedzieć o prześladowaniu albinosów w Afryce. W ośrodku dla osób cierpiących na bielactwo od razu zwróciła uwagę na 17-letnią wtedy Kabulę, która - jak opisała to sama Wojciechowska - była "nieufna i wycofana, ale zdeterminowana, żeby zmienić swój los".

Wojciechowska postanowiła jej pomóc. Jej program poruszył polskich widzów, którzy spontanicznie zaczęli wpłacać pieniądze na rzecz Kabuli. Udało się zebrać 100 tysięcy zł, które zostały przeznaczone na edukację dziewczyny. Ale dla Wojciechowskiej to było za mało! Zdecydowała się zaadoptować Kabulę.

Dziennikarka czekała aż jej biologiczna córka, Marysia, skończy dziesięć lat, żeby przedstawić jej Kabulę. Dziewczynka obchodziła urodziny pod koniec kwietnia. Wczoraj dostała spóźniony prezent - starszą siostrę z Afryki. :-)

Zobacz także: Wygraj jeden z 5 zestawów urządzeń do twarzy i ciała od marki Braun!

Zdjęcia: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

15 lutego 2019, 22:53

Zobacz także

Nasze propozycje