Poprzedni artykuł: Jessica Mercedes dwa tygodnie po operacji szczęki. Sama śmieje się ze... Następny artykuł: Gwiazda TVN pokazała zdjęcie z dzieciństwa. Poznajecie, kto to?

Gwiazda serialu "Klan" nie żyje... Agnieszka Kotulanka miała 61 lat

Kobieta, , tagi: gwiazdy, seriale
Serialowa Krystyna Lubicz zmarła 20 lutego 2018 roku. Smutną wiadomość potwierdziła rodzina aktorki. Jakie były przyczyny jej śmierci?

Nekrolog z informacją o śmierci aktorki ukazał się w "Gazecie Wyborczej". Wiadomość przekazała również Informacyjna Agencja Radiowa oraz serwis Filmpolski.pl

W dniu 20 lutego 2018 roku w wieku 61 lat zmarła nasza ukochana Mama Agnieszka Sas-Uhrynowska Kotulanka - czytamy w nekrologu.

Nabożeństwo żałobne ma zostać odprawione we wtorek, 27 lutego 2018 roku o godzinie 12:00 w parafii św. Józefa Oblubieńca przy ulicy Józefa Piłsudskiego 5 w Legionowie. 

Przyczy śmierci Agnieszki Kotulanki

Przyczyny śmierci Agnieszki Kotulanki nie są znane. Od pewnego czasu głośno mówiło się o kłopotach zdrowotnych aktorki, między innymi o nadużywaniu alkoholu. Problem z biegiem lat nasilał się i w związku z osobistymi perturbacjami aktorka musiała w 2013 roku odejść z serialu "Klan", w którym to grała od 1997 roku.

Jej serialowy mąż, Tomasz Stockinger, w rozmowie z tygodnikiem "Świat i Ludzie" powiedział, że Agnieszka od zawsze była bardzo skrytą osobą i uparcie chroniła swoją prywatność. Nie zwierzała się nikomu ani też publicznie nie opowiadała o tym, co ją trapi. Wręcz unikała mediów. 

Koledzy z planu próbowali jej pomóc, trzymali za nią kciuki, ale Agnieszka Kotulanka postanowiła działać w pojedynkę. Jacek Borkowski, który również grał w "Klanie", nie dawał za wygraną i zapewniał, że "nie zamierza się poddawać w walce o powrót do zdrowia jego koleżanki". Rozmową i dobrym słowem próbował ją wspierać.

Kolorowa prasa wielokrotnie donosiła, że aktorka uczęszcza na specjalną terapię i czuje się coraz lepiej. Od pewnego czasu jednak nie pojawiały się żadne informacje na temat Agnieszki Kotulanki. Aż do dzisiaj...

Życie prywatne Agnieszki Kotulanki

Kotulanka w 1980 ukończyła wydział aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Rok później udało jej się obronić dyplom i dość szybko rozpoczęła karierę aktorską. Tuż po studiach związana była z warszawskim Teatrem Współczesnym.

Telewizyjny debiut zaliczyła w 1980 roku, kiedy to pojawiła się w "Śmierci komiwojażera". W tym samym roku zagrała również w kultowym serialu "Dom". Niedługo później otrzymała również angaż w takich produkcjach, jak: "Rośliny trujące" (1985), "Wielki wóz" (1987) i "Rzeka kłamstwa" (1987). W 1989 roku wyjechała razem z mężem do Kanady, gdzie przebywała dwa lata. Niestety związek rozpadł się i aktorka wróciła do Polski.

W późniejszych latach wystąpiła także w: "Aby do świtu" (1992), "O przemyślności kobiety niewiernej. Sześć opowieści z Boccaccia wziętych" (1994), "Niezawodny system" (1994). W jej dorobku znalazła się także rola w "Wielki tydzień" (1995).

Trudno jednak dyskutować z tym, że największą popularność przyniosła jej rola Krystyny Lubicz w serialu "Klan". Aktorka szybko zyskała sympatię widzów, czego efektem było zdobycie Telekamery w 2000 roku oraz nagrody czytelników pisma Teletydzień.

Agnieszka Kotulanka była żoną Jacka Sasa Uhrynowskiego, z którym miała dwoje dzieci - syna Michała oraz córkę Katarzynę.

Zdjęcie główne: East News 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 06:57

Zobacz także

Nasze propozycje