Poprzedni artykuł: Anna Lewandowska pokazała, jak ćwiczy w ciąży! I tłumaczy, dlaczego wa... Następny artykuł: Nie ścielesz łóżka? Będziesz zdrowsza!

Lubisz czytać książki? Możesz dostać całkiem nieźle płatną pracę:)

Kobieta, , tagi: książka
To dobra wiadomość dla wszystkich moli książkowych :). W Polsce rusza akcja „Czytaj PL”, w ramach której większe szanse na pracę mają wielbiciele książek.

Doświadczenie, wykształcenie - o to na ogół jesteś pytana na rozmowach o pracę. Hobby i pasję wpisujesz w CV, ale nie wierzysz, że ktoś zwraca na nie uwagę. I na pewno nie zakładasz, że firma weźmie pod uwagę Twoją aplikację tylko wtedy, gdy czytasz sporo książek. Tymczasem do akcji „Czytaj PL” przyłączyło się już aż 15 polskich firm z różnych branży. Twoja rozmowa kwalifikacyjna zacznie inaczej przebiegać, jeśli w swoim CV wpisałaś, że interesujesz się literaturą. To bardzo ważne nawet wtedy, gdy branża nie jest bezpośrednio związana z książkami.

Okazuje się, że dla firm bardzo istotne jest to, aby ich przyszły pracownik posługiwał się bogatym słownictwem. To podobno wzmaga kreatywność, a przecież oba te aspekty są bardzo ważne w pracy. 

Kto poszukuje oczytanych pracowników?

  • Agora,
  • Interia,
  • Wawel,
  • Answear,
  • 4Style,
  • Comarch,
  • Agencje związane z branżami kreatywnymi, marketingowymi oraz informatycznymi.

W niektórych ogłoszeniach o pracę można znaleźć adnotację o tym, aby napisać w CV, jakie książki ostatnio przeczytałaś. To na pewno będzie dobry wstęp do rozmowy kwalifikacyjnej.

Akcja „Czytaj PL”

Jest to jedna z największych jak do tej pory kampanii promujących czytanie książek. Dzięki specjalnemu kodowi można pobrać 12 darmowych e-booków oraz audiobooków. W wirtualnej bibliotece znajdziemy najbardziej znane pozycje, takie jak: „Lśnienie” Stephena Kinga, „inne Pieśni” Jacka Dukaja, „Millenium” Davida Lagercrantza.Firmy, które zadeklarowały swój udział w akcji „Czytaj PL”, oferują pracownikom zniżki na e-booki i audiobooki.

Na stronie czytajpl.pl/praca znajdziesz wszystkie aktualne oferty pracy, w których pracodawcy patrzą przychylnie na wszystkich, którzy czytają książki.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lipca 2019, 20:32

Nasze propozycje