Poprzedni artykuł: Lewandowska poszła z małą Laurą na spacer. Wózek córeczki kosztuje for... Następny artykuł: Julia Wieniawa radzi, jak wychowywać dzieci. Zdradziła też, jaki ma st...

Amerykanin pokazał zdjęcia przed i po zachorowaniu na koronawirusa. Różnica jest ogromna

Kobieta, , tagi: koronawirus
Pielęgniarz z San Francisco był przekonany, że koronawirus nie jest groźny dla jego zdrowia. Zachorował, a aby przestrzec innych, opublikował swoje zdjęcia przez i po przejściu Covid-19.

Z reguły do szpitala z ciężkim przebiegiem Covid-19trafiają ludzie w wieku powyżej 60 lat lub ci, którzy mają choroby współistniejące. Niestety, nie jest to regułą i tak naprawdę każdy z nas musi liczyć się z powikłaniami. Przekonał się o o tym 43-latek z San Francisco. 
Zobacz także: 103-letnia Polka z koronawirusem to fenomen na skalę światową

Amerykanin porównał swoje zdjęcia przed i po przejściu koronawirusa

Mike Schultz jest pielęgniarzem w lokalnym szpitalu. Do tego jest bardzo aktywny - chodzi na siłownię i dba o zdrową dietę. Przed zachorowaniem na koronawirusa mógł pochwalić się atletyczną wręcz sylwetką. W trakcie choroby schudł aż 20 kg! 

Jak sam przyznał w wywiadzie dla BuzzFeed, początkowo zignorował możliwość zakażenia. Był pewien, że nic mu nie grozi.

Myślałem, że jestem wystarczająco młody, żeby koronawirus na mnie nie wpłynął. Wiem, że wielu ludzi tak myśli  - powiedział.

Teraz publikuje swoje zdjęcia, aby przestrzec młodych i aktywnych - ich także wirus może bezpośrednio dotknąć.

Pielęgniarz przebywał w szpitalu przez sześć tygodni, przez większość czasu był intubowany. Miał wysoką gorączkę, duszności, silny kaszel, był bardzo osłabiony.

Nie mogłem trzymać telefonu komórkowego, był tak ciężki. Nie mogłem pisać, ponieważ moje ręce tak bardzo się trzęsły - relacjonuje Mike.

Dopiero po długich tygodniach choroby był w stanie samodzielnie pójść do łazienki. Gdy to zrobił, przeraził się tym co zobaczył w lustrze. Jego organizm był wycieńczony, a po zbudowanych wcześniej mięśniach nie było śladu Pielęgniarz zrobił sobie zdjęcie i porównał je z tym sprzed choroby. Zaalarmował do przyjaciół i znajomych, aby nie lekceważyli koronawirusa i przestrzegali niezbędnej higieny, aby zminimalizować ryzyko zachorowania. 

amerykanin pokazał zdjęcia przez i po koronawirusie

Źródło: Instagram

 Jeśli uważasz, że jesteś za młody by zarazić się wirusem to przemyśl to jeszcze raz - napisał na Instagramie Amerykanin. 

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 czerwca 2020, 00:48

Nasze propozycje