Poprzedni artykuł: Gwiazda "Magdy M." jest dziś nie do poznania! Daria Widawska bardzo sc... Następny artykuł: Jeszcze niedawno wyglądała bardzo źle, a teraz... Zaskakująca metamorf...

Afera w "Top Model". Jedna z uczestniczek chciała oszukać fanów...

Kobieta, , tagi: Top Model
Anna Markowska opublikowała na Instagramie bardzo mocno wyretuszowane zdjęcie. Myślała, że fani nie widzieli oryginału w telewizji?

Odnosimy wrażenie, że każda kolejny sezon "Top Model" budzi coraz większe emocje, bo i uczestnicy są bardziej zdeterminowani do walki o rozpoznawalność. W trwającej obecnie siódmej już edycji czuć ducha ostrej rywalizacji. O sympatię widzów, którzy mają głos decyzyjny w finałowym odcinku programu, uczestnicy walczą również na Instagramie. Publikują tam również zdjęcia z sesji zdjęciowych - jedno z nich wywołało internetową burzę.

Czy w "Top Model" retuszuje się zdjęcia?

Nie ukrywajmy, każde zdjęcie potrzebuje drobnej obróbki graficznej. Podciąga się kolory, wyostrza niektóre fragmenty, usuwa odstające włoski czy też delikatnie koryguje sylwetkę. Wiadomo, że im większa ingerencja grafika, tym bardziej zmiany są widoczne i narażone na krytykę. W "Top Model" zdjęcia również są poprawiane. Ale w całej historii programu nie zdarzyło się, aby ktokolwiek zarzucił twórcom zbyt mocny retusz. 

Tymczasem na Instagramie Anny Markowskiej pojawiło się zdjęcie zupełnie inne od tego, które zaprezentowano podczas jednego z odcinków. Różnicę widać gołym okiem. 

Zdjęcie: Instagram.com/topmodelpolskatvn oraz Instagram.com/annamarkowska_official

Oryginał pojawił się na oficjalnym profilu "Top Model", a dopiero później na Instagramie samej uczestniczki i to ze znaczącymi poprawkami. Wystarczy spojrzeć na twarz modelki oraz jej ramię - są wyraźnie pomniejszone i wyszczuplone. Całe zdjęcie wydaje się być delikatnie przeskalowane. Oczywiście te zmiany nie umknęły uwadze czujnych internautów, którzy natychmiast wytknęli to Markowskiej:

- Ładnie zmniejszona łapa

- Ktoś tu chyba zmniejszył sobie rękę...

- Szkoda, że photoshop poszedł w ruch, bo na koncie topmodeltvn ręka jest grubsza i twarz bardziej okrągła

- Po co zmniejszyłaś sobie rękę i buzie? Każdy widział jakie było oryginalne zdjęcie...

W opisie do zdjęcia sama Markowska napisała, że są dwie wersje tego zdjęcia i obie są wyretuszowane. Tyle że na tym, która ona udostępniła widać to zdecydowanie bardziej.

Jak Wam się podobał odcinek?? To zdjęcie jest retuszowane w dwóch wersjach, zarówno na tvntopmodel, jak i u mnie. Jak każde inne zdjęcie komercyjne na całym świecie. Nie widziałam oryginału - napisała modelka.

Rzeczywiście, "wyszczuplone" zdjęcie wygląda na profesjonalnie poprawione - nie widać na nim żadnych odkształceń. Całość wygląda bardzo naturalnie.Trudno jednak zrozumieć, dlaczego Ania chciałaby ukryć fakt, że ramię każdego człowieka wydaje się grubsze, gdy jest przyciśnięte do ciała. Albo dlaczego chciałaby wyszczuplać swoją smukłą twarz?

A wy co sądzicie na ten temat?

Zdjęcie główne: Instagram.com/annamarkowska_official

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 stycznia 2019, 23:47

Zobacz także

Nasze propozycje