Poprzedni artykuł: Kosmetyczne hity października - tych kosmetyków na długo nie zapomnimy Następny artykuł: Te perfumy pachną jak kultowy zapach Victoria’s Secret, a kupisz je te...

Ciągle zmęczona? Może cierpisz na tę samą poważną chorobę co Anna Kalczyńska!

Anna Kalczyńska od lat choruje na Hashimoto. Gwiazda TVN poruszyła swoich fanów wpisem o chorobie i sposobami na walkę z nią. Co daje jej największą siłę?

Anna Kalczyńska choruje na Hashimoto, czyli przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy. Jest to choroba autoimmunologiczna. Jak z tym radzi sobie dziennikarka TVN? 

Dużo spać, dużo się przytulać, być z najbliższymi, jak najwięcej się śmiać i być blisko natury, najlepiej w cieple i w słońcu..to najważniejsze rady, jakie zapamiętałam z poradnika dla zmagających się z Hashimoto. Nikt za nas tego nie zrobi: trzeba opiekować się sobą i zadbać o zdrowie! Najlepiej dbając też o najukochańszych, którym właśnie wypadają ferie jesienne❤️ - czytamy na jej Instagramie.

Polecamy:  Popularna blogerka wprawiła fanów w osłupienie - gratulujemy odwagi!

Fanów wyraźnie poruszyła szczerość Anny Kalczyńskiej i jej wielka radość z życia pomimo choroby. Wielu z nich przyznało się, że również walczą z Hashimoto. 

"Aniu, też zmagam się z tą chorobą. Walka".
"Też choruję na Hashimoto i stosuje się zwłaszcza do dużo spać i dużo się śmiać " - czytamy w komentarzach.

Polecamy:  Magdalena Mielcarz odpowiada na falę krytyki, z którą spotkała się po swojej metamorfozie

Jakie są objawy Hashimoto?

Hashimoto u co drugiej osoby prowadzi do trwałej niedoczynności tarczycy, a jej dokładne przyczyny nie są do końca znane. Na zachorowanie w szczególności narażone są kobiety w średnim wieku, u których w rodzinie występowały choroby tarczycy. Na Hashimoto chorują jednak także mężczyźni, a nawet dzieci. Choroba przez lata może się nie ujawniać. Czynnikami wyzwalającymi Hashimoto może być przewlekły stres, przemęczenie, osłabienie odporności oraz problemy psychiczne. Do najczęstszych objawów choroby Hashimoto należą ciągłe i nieuzasadnione zmęczenie, senność, niska koncentracja, bardzo wolna przemiana materii oraz związane z nią przybieranie na wadze. O chorobie Hashimoto mogą świadczyć także bóle mięśni i stawów, nieregularne miesiączki oraz pogorszenie się stanu psychicznego oraz zły nastrój. Jeśli zauważyłaś u siebie kilka z wymienionych objawów pomyśl o udaniu się do specjalisty, aby mieć pewność, że nie chorujesz na Hashimoto.

Gwiazdy chorują na Hashimoto

Nie tylko Anna Kalczyńska walczy z tą chorobą. Przyznała się do niej również Karolina Szostak, Kinga Rusin, Monika Dyks, Kayah. Kindze Rusin pomogła zmiana dietę. Raz na zawsze wykluczyła ze swojego menu kapustę - to warzywo zakazane osobom chorym na Hashimoto. Kinga musiała też odstawić kaszę jaglaną, która przecież uchodzi za jedna z najzdrowszych. Dziennikarce szkodziła.

Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy zdrowia. 

zdjęcia: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 03:36

Zobacz także

Nasze propozycje