Poprzedni artykuł: To przez Hashimoto Karolina Szostak tyła! Jak udało jej się schudnąć m... Następny artykuł: Takiego pięknego selfie jeszcze nie było! Z tym efektem zbędny staje s...

Ważyła 30 kg, a jej jedynym posiłkiem była herbata. Nie zgadniecie, jakim cudem wygrała z anoreksją

Kobieta, , tagi: anoreksja
Zdjęcia chorej na anoreksję Fiony Chrystall budzą przerażenie. I trudno uwierzyć w to, że kobieta wygrała z chorobą dzięki... sztukom walki!

Fiona Chrystall to najlepszy przykład na to, jak można pomóc osobie chorej na anoreksję. Dziewczyna zachorowała na anoreksję w wieku 11 lat. Przyznaje, że potrafiła przez cały dzień nic nie jeść, jedynie rano i popołudniu piła herbatę. W kończu była tak słaba, że trafiała do szpitala, gdzie karmiono ją dożylnie.

Polecamy:  Ta kobieta schudła 85 kg i... cierpi. Co poszło nie tak?

Po 7 latach borykania się z anoreksją ważyła 30 kilogramów przy wzroście 160 cm. Lekarze spisali ją na straty i nie wierzyli, że uda jej się kiedykolwiek wrócić do zdrowia.

Od tamtego czasu upłynęło 6 lat, a widząc Fionę zupełnie nie powiedzielibyście, że miała aż tak duże problemy z wagą. Dawniej można było na jej ciele uczyć się anatomii - wystające kości, zapadnięte oczy. Teraz może się pochwalić niezwykle wysportowaną sylwetką.

Popatrzcie na zestawienie zdjęć pokazujące jej dawną figurę i obecną. Trudno uwierzyć w taką zmianę!

Polecamy:  Czy anoreksja u dzieci jest możliwa?

Jak wyleczyć się z anoreksji?

Dla Fiony kluczowa okazała się pasja. Przez przypadek poszła na pokaz mieszanych sztuk walki (MMA) i... obudziła się w niej wojowniczka. To chyba najlepszy przykład na to, że anoreksja to przede wszystkim choroba psychiki. Fiona zaczęła ćwiczyć i dbać o odpowiednią dietę. Obecnie ma 24 lata i ważne jest dla niej żeby mieć siłę, a nie wyglądać jak "szkieletor". Waży dwa razy więcej niż w krytycznym momencie choroby. Przyznaje jednak, że nie uwolniła się od anorektycznych myśli, ale stara się z nimi walczyć i jak widać, to jej się udaje. 

W galerii znajdziecie zdjęcia z okresu, kiedy przegrywała z anoreksją oraz jej obecne. Naprawdę robią wrażenie, ale też... przerażają. 

Polecamy:  Poznaj najgorętsze trendy beauty

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 kwietnia 2019, 12:40

Zobacz także

Nasze propozycje