Poprzedni artykuł: Kobieta wyszła z salonu kosmetycznego zapłakana! Jej brwi wyglądały st... Następny artykuł: Czy nową 'najpiękniejszą dziewczynką na świecie' będzie mała Polka?

Większy biust bez blizn, bólu i ryzyka? To jest możliwe dzięki nieoperacyjnemu powiększaniu piersi

Wykonywany w znieczuleniu miejscowym zabieg pozwala powiększyć biust i zmienić jego kształt. Efekt utrzymuje co najmniej pięć lat!

Biust można mieć większy dzięki wszczepionym pod skórę silikonowym implantom, wpompowanemu pod nią tłuszczowi odessanemu wcześniej z innego miejsca na ciele, albo poddając się tak zwanemu hybrydowemu powiększaniu piersi. Ale nic nie ma za darmo – i nie chodzi nam tu o koszt każdego z tych zabiegów! Silikonowe implanty wzbudzają coraz więcej wątpliwości i – delikatnie mówiąc – nie najpiękniej się starzeją. Ponadto każda z wymienionych tu procedur powiększania biustu wymaga nie najkrótszej i dość bolesnej rekonwalescencji. Nic więc dziwnego, że kobiety coraz częściej decydują się na "aquafilling bodyline", czyli nieoperacyjne i czasowe powiększenie i modelowanie piersi.

Na czym polega nieoperacyjne powiększanie piersi?

Do zabiegu pacjentka jest znieczulana miejscowo, w miejscu wkłucia. Następnie za pomocą strzykawki wyposażonej w dużą igłę w piesi wstrzykiwany jest specjalny preparat, który w 98 procentach składa się z soli fizjologicznej, a w 2 procentach z wiążącego ją polamidu. Następnie, by nadać piersiom oczekiwany kształt, wstrzyknięty żel jest w nich rozmasowywany. Po zabiegu, przez 3-4 tygodnie trzeba chodzić w biustonoszu sportowym, unikać ćwiczeń wymagających napinania mięśni klatki piersiowej oraz zrezygnować z sauny i solarium. Efekt zabiegu można ocenić po około 7 dniach, kiedy zniknie opuchlizna. 

Zalety powiększania piersi metodą Aquafilling bodyline:

  • zabieg nie jest tak inwazyjny, jak wszczepienie implantów i w związku z tym rekonwalescencja po nim jest krótsza, a odczuwany ból są zdecydowanie mniejszy,
  • nie ma nacięć chirurgicznych i w związku z tym nie powstają blizny,
  • preparat wstrzyknięty w biust, w przeciwieństwie do implantu, jest niewyczuwalny i zapewnia piersiom bardzo naturalny wygląd.

Wady powiększania biustu solą fizjologiczną:

  • w trakcie zabiegu piersi można powiększyć tylko do dwóch rozmiarów,
  • efekt utrzymuje się około 5 lat, po czym – jeśli chce się mieć nadal większy biust – trzeba zabieg powtórzyć (tymczasem implanty wymienia się co 10-15 lat),
  • biorąc pod uwagę nietrwałość efektu, zabieg jest dość kosztowny – w zależności od ilości wstrzykniętego żelu, trzeba za niego zapłacić od około 15 tyś. zł do 18 tyś. zł (a wszczepienie implantów kosztuje około 15-18 tyś. zł)

Metodą Aquafilling powiększa się także do modelowania ramion, powiększania pośladków, poprawienia ud lub łydek.

Zobacz także: Powiększanie piersi to poważna operacja, która może mieć równie poważne konsekwencje. Sprawdź jakie!

zdjęcia: iStock

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 maja 2019, 11:46

Zobacz także

Nasze propozycje