Poprzedni artykuł: Jeszcze niedawno wyglądała bardzo źle, a teraz... Zaskakująca metamorf... Następny artykuł: Recenzentka października pisze o kosmetykach w taki sposób, że wybór t...

Basia Trzetrzelewska wraca na scenę muzyczną. Album "Butterflies" będzie hitem?

Kobieta, , tagi: muzyka
Barwnym jak motyle, niesionym pełnymi życia melodiami i energią optymistycznie brzmiącego głosu nie do podrobienia - Basia Trzetrzelewska powróciła w tym roku albumem "Butterflies"!

To pierwszy od 9 lat studyjny krążek artystki i prawdopodobnie najbardziej jazzowy w całej Jej karierze! Basia jak motyl z kwiatka na kwiatek – z piosenki na piosenkę prezentuje tu wszystkie odcienie jazzu.

Singiel promujący płytę, pt. „Matteo”, to Basia w klasycznym wcieleniu, czyli w energicznej sambie, z kołyszącą melodią niesioną w takt perkusji i ubarwioną hiszpańską gitarą. Swingujące „Bubble” i spokojne „Butterfly” idealnie współgrają z optymizmem Basi i wyrazistą grą Danny’ego White’a. Nieco szybsze „No Heartache”, to zwrot w kierunku gatunku funky. „Where’s Your Pride” z bardzo chwytliwym, soulowym refrenem przypomina rocka z początku lat 60.

W soulowym flow rozbrzmiewa „Be.Pop”. „Like Crazy” z dominującą perkusją jest poprzedzone „Rachel’s Waltz”, w którym słychać kontrafagot. Jazzująca samba w „Pandora’s Box” porywa warstwą instrumentalną oraz niesamowitymi harmoniami Basi. Klasyczne pianino, olśniewająca gitara i perfekcyjna perkusja, to składniki tytułowego utworu „Butterflies”. Prostota i piękno ballady „Liang and Zhu” wzruszy każdego odbiorcę, a duet z Markiem Reillym w „Show Time” przypomni wielbicielom Basi najlepsze dokonania zespołu Matt Bianco!

Warto wsłuchać się również w teksty Basi o prawdziwym życiu i szczerych emocjach. Artystce słynącej na świecie z umiejętności łatwego łączenia łączenia jazzu, popu, latynoskich  rytmów, R&B i rocka towarzyszą znakomici muzycy: Danny White grający na instr. klawiszowych, gitarzyści Peter White i Giorgio Serci, perkusista Marc Parnell, basista Andres Lafone, saksofonista Paul Booth i trębacz Kevin Robinson. W nagraniach wzięli udział muzycy z Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie.

„Butterflies” z całą pewnością uplasują się obok poprzednich albumów Basi: „Time and Tide”, „London Warsaw New York”, „The Sweetest Illusion” i „It’s That Girl Again”, które sprzedały się w wielomilionowych nakładach. A może jak „Time and Tide” oraz „Lodon Warsaw New York” zyskają status platynowej płyty w USA i nie tylko!

Tracklista albumu:

 1. Bubble
 2. Matteo
 3. No Heartache
 4. Butterfly
 5. Where’s Your Pride
 6. Be.Pop
 7. Liang and Zhu
 8. Show Time
 9. Like Crazy
 10. Rachel’s Waltz
 11. Pandora’s Box

Album BASI pt.: „Butterflies” z singlami „Matteo” i „Bubble” dostępny jest już w sprzedaży!

BASIA na koncertach w Polsce:

14.11.2018 – Warszawa, klub Stodoła

15.11.2018 – Wrocław, WCK

17.11.2018 – Szczecin, Filharmonia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 stycznia 2019, 23:37

Zobacz także

Nasze propozycje