Poprzedni artykuł: Tamara Arciuch pierwszy raz pokazała zdjęcie córeczki! Następny artykuł: Nowoczesne oświadczyny - jak się nie wykąpiesz, nie będziesz miała pie...

Nadciąga najgorszy dzień w roku - zobacz, kiedy wypada!

Kobieta,
,
, tagi: depresja, Blue Monday
Tego dnia nawet słodycze i ulubiona książka mogą nie poprawić humoru... Według niektórych naukowców, na Blue Monday po prostu nie ma mocnych.

Okres jesienno-zimowy bywa trudny - krótkie dni i trudne warunki atmosferyczne na wielu ludzi działają po prostu przygnębiająco. Jakby tego było mało, zbliża się Blue Monday - najbardziej depresyjny dzień w roku, który wypada w poniedziałek, 16 stycznia. Co to dla nas oznacza? Według naukowców, tego dnia występuje zwiększone prawdopodobieństwo, że większość z nas będzie się borykać z obniżeniem nastroju.

Data Blue Monday jest wyznaczana za pomocą specjalnego algorytmu, stworzonego w 2004 roku przez brytyjskiego psychologa Cliffa Arnalla. Przy obliczeniach pod uwagę brane są takie czynniki, jak brzydka pogoda, krótkość dnia, a nawet... niedotrzymywanie postanowień noworocznych.

Czy naprawdę jest się czego obawiać? Zdania są podzielone. Oficjalnie Blue Monday jest uważany za pseudonaukowy wymysł, a Cardaff University - uczelnia, na której pracował Arnall - oficjalnie odcina się od jakichkolwiek powiązań z teorią psychologa. Nie da się jednak ukryć, że od lat temat Blue Monday powraca - ten dzień po prostu stał się elementem popkultury.

Niezależnie od tego, czy wierzymy w katastroficzną wizję Blue Monday, czy nie - lepiej dmuchać na zimne :) Rekomendujemy, by tego dnia szczególnie zadbać o swój dobry humor, fundując sobie drobne przyjemności w postaci choćby... zakupu ulubionego kosmetyku. Nam to zawsze poprawia humor ;).

Zobacz też: O nich będzie głośno w 2017 roku! Jesteście już ich fanami?

Zapisz

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 07:30

Zobacz także

Nasze propozycje