Poprzedni artykuł: Nowy pomysł na biznes Viki Gabor rozwścieczył fanów Następny artykuł: Polska wprowadza ograniczenia dotyczące przemieszczania się!

Brytyjka przestrzega przed koronawirusem: "Po prostu spójrz na mnie"

Kobieta, , tagi: koronawirus
Zarażona koronawirusem 39-letnia Brytyjka w swoim dramatycznym apelu przestrzega wszystkich, którzy twierdzą, że Covid-19 nie dotyczy młodych i dotychczas zdrowych osób.

W Wielkiej Brytanii, podobnie jak w całej Europie, notowanych jest coraz więcej zakażeń koronawirusem. W początkowej fazie epidemii na Wyspach nie obowiązywały żadne restrykcje, które ograniczałyby osoby poniżej 65 roku życia. Apelowano jedynie do seniorów, aby unikali zgromadzeń i pozostali w domu. Dziś rząd Wielkiej Brytanii wprowadza podobne ograniczenia, które mają miejsce w Polsce, Włoszech czy Francji dla wszystkich obywateli. Okazuje się bowiem, że poważnie chorują nie tylko starsi, ale także ludzie w średnim wieku.

Zobacz także: Objawy koronawirusa mogą być inne u dzieci, niż u dorosłych

Apel 39-letniej Brytyjki zarażonej koronawirusem

39-letnia Brytyjka nagrała wstrząsający film, w którym zaapelowała do wszystkich dotychczas bagatelizujących problem koronawirusa. Tara Jane Langston, która dotychczas była zdrowa i aktywna, teraz leży przykuta do łóżka na oddziale intensywnej terapii. W oddychaniu pomaga jej specjalna aparatura, a i tak każdy oddech jest dla niej wyzwaniem. Ponadto w swoim filmie przestrzega wszystkich młodych ludzi przed paleniem tytoniu. To przez ten nałóg jest jej teraz jeszcze trudniej pokonać chorobę.

Popatrz na mnie i nie ryzykuj. Nie mogę oddychać bez tlenu. To tak, jakby mieć szkło w płucach, a każdy oddech to bitwa (...) Jeśli ktoś nadal pali, odłóż papierosy, ponieważ mówię ci teraz, że potrzebujesz swoich cholernych płuc i proszę, niech nikt z was nie ryzykuje, ponieważ jeśli zrobi się naprawdę źle, skończysz tutaj. Moje ciało walczy z tym, więc jeszcze raz, nie ryzykuj  - mówi Tara 

Co ciekawe, Brytyjka prawdopodobnie zaraziła się w Polsce, bądź podczas lotu powrotnego na Wyspy Brytyjskie. Prawie dwa tygodnie temu odwiedziła Kraków wraz z mężem i dwójką swoich córek. Gdy po podróży źle się poczuła, odwiedziła lekarza, a test wykonany kilka dni później potwierdził u niej obecność koronawirusa. Od ponad tygodnia przebywa w szpitalu, a jej stan na szczęście się poprawia. Jak sama powiedziała, zużywa już w ciągu dnia jedynie litr tlenu, podczas gdy wcześniej potrzebowała do przeżycia nawet sześciu litrów. Na początku podawano jej także ibuprofen, który teraz jest niewskazany w leczeniu Covid-19, co prawdopodobnie zaostrzyło objawy. 

Wideo nagrane przez Tarę to dowód na to, że koronawirus grozi nie tylko schorowanym seniorom, ale także młodym i aktywnym osobom. 

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 kwietnia 2020, 22:23

Nasze propozycje