Poprzedni artykuł: Jak tanio odmienić dom na wiosnę? Następny artykuł: Jak przetrwać święta z rodziną?

Cała prawda o odchudzaniu po ciąży. Ta kobieta pokazała ją na zdjęciach

Stephanie Rothstein Bruce, matka dwójki dzieci podzieliła się w sieci zdjęciami, które dowodzą, że nie każda kobieta może wrócić do formy sprzed ciąży. Po urodzeniu dziecka ciało wielu kobiet nie potrafi sobie poradzić z pojawiającymi się zmianami. I jak przekonuje Stephanie - wcale nie powinny się tego wstydzić.

Gwiazdy wracające do formy w błyskawicznym tempie po urodzenia dziecka, reklamy środków odchudzających czy zdjęcia metamorfoz obecne w mediach sprawiają, że większość młodych matek odczuwa silną presję szybkiego powrotu do wyglądu sprzed ciąży.

Często mimo silnej motywacji, morderczych treningów i ścisłej diety powrót do dawnego ciała może okazać się niemożliwy. Kilogramy często nie znikają tak szybko jak byśmy sobie tego życzyły, a także odwrotnie – ciało często nie jest w stanie poradzić sobie ze zbyt szybką reedukacją wagi. Pojawia się problem zwiotczałej skóry i braku jędrności ciała.

Taką drogę przeszła Stephanie Rothstein Bruce, 32-letnia matka dwójki synów. Kobieta zawodowo zajmuje się bieganiem maratonów, a ciążę zaplanowała w przerwie między olimpiadami. Szybko zrozumiała jednak, że po ciąży jej ciało nigdy już nie powróci do dawnego wyglądu. Postanowiła więc podzielić się zdjęciami, które dowodzą, że idealne ciało po ciąży dla wielu kobiet jest nieosiągalne. Stephanie na Instagramie zamieściła zdjęcia swojego brzucha po upływie 6 miesięcy od urodzenia dziecka. Choć pozbyła się już nadmiarowych kilogramów jej skóra jest pomarszczona, pojawiły się rozstępy.

Stephanie Rothstein Bruce poprzez zdjęcia chciała zwrócić uwagę na nie poddawanie się presji dążenia do idealnego ciała.  Jak przekonuje, nie każda kobieta musi po ciąży dążyć do dawnego wyglądu, bo wielu z nich nie będzie dane go osiągnąć i nie ma w tym żadnego powodu do wstydu.

Zdjęcia: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 21:23

Zobacz także

Nasze propozycje