Poprzedni artykuł: Robicie sobie selfie w samochodzie? Małgorzata Rozenek-Majdan została... Następny artykuł: Ta kobieta schudła 85 kg i... cierpi. Co poszło nie tak?

Kinga Rusin zachwyca w bikini - uwierzycie, że TAKIE ciało to efekt... choroby Hashimoto?

Kobieta,
,
, tagi: gwiazdy, bikini, Kinga Rusin, hashimoto
Choroba Hashimoto zmusiła Kingę Rusin do restrykcyjnej diety. Efekt? Tylko spójrzcie na zdjęcia dziennikarki w kostiumie kąpielowym. Jej figura robi wrażenie! :)

Młodzieńczego wyglądu mogłaby pozazdrościć Kindze Rusin niejedna nastolatka - prowadząca DDTVN może w dodatku pochwalić się nienaganną sylwetką. Kinga opublikowała na swoim instagramowym profilu zdjęcia w bikini z sesji na okładkę trzeciej, rozszerzonej edycji swojej książki "Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik". Gwiazda poprosiła fanów o pomoc w ostatecznym wyborze fotografii

Nowe wydanie książki Kingi zostanie rozszerzone o dodatkowy rozdział, w którym zdradzi, jak wrócić do formy po zimie. Cóż, patrząc na doskonałą figurę gwiazdy, jesteśmy gotowe przyjąć od niej każdą poradę :) Jednak sama Kinga przyznaje, że nie zawsze była w tak dobrej formie. Do radykalnej zmiany stylu życia skłoniła ją choroba - u dziennikarki jakiś czas temu zdiagnozowano chorobę Hashimoto. Rusin musiała się dokładnie przebadać i zmienić swoją dietę. Raz na zawsze wykluczyła ze swojego menu kapustę - to warzywo zakazane osobom chorym na Hashimoto. Kinga musiała też odstawić kaszę jaglaną, która przecież uchodzi za jedna z najzdrowszych. Dziennikarce szkodziła.

Ostatecznie Kinga Rusin schudła 8 kilo - z rozmiaru 38 przeskoczyła na 34!

Dziś Kinga bez wątpienia jest w świetnej kondycji i postanowiła podzielić się swoimi poradami na łamach książki. Ciekawi nas, które ze zdjęć ostatecznie trafi na okładkę najnowszego wydania - fani gwiazdy w większości opowiedzieli się za ujęciem z prawej strony. Nam jednak obie fotografie wydają się równie udane - z taką figurą chyba nie mogło być inaczej :)

Kto może zachorować na Hashimoto

Do choroby Hashimoto przyznało się wiele innych polskich gwiazd, m.in. Maffashion, Karolina Szostak, Kayah czy modelka Marta Dyks.

To przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Choroba u co drugiej osoby prowadzi do trwałej niedoczynności tarczycy, a jej dokładne przyczyny nie są do końca znane. Na zachorowanie w szczególności narażone są kobiety w średnim wieku, u których w rodzinie występowały choroby tarczycy. Na Hashimoto chorują jednak także mężczyźni, a nawet dzieci. Czynnikami wyzwalającymi chorobę może być przewlekły stres, przemęczenie, osłabienie odporności oraz problemy psychiczne. Choroba Hashimoto bardzo często występuje także u kobiet, które właśnie urodziły dziecko.

Jakie objawy ma choroba Hashimoto?

Do najczęstszych objawów choroby Hashimoto należą ciągłe i nieuzasadnione zmęczenie, senność, niska koncentracja, bardzo wolna przemiana materii oraz związane z nią przybieranie na wadze. O chorobie Hashimoto mogą świadczyć także bóle mięśni i stawów, nieregularne miesiączki oraz pogorszenie się stanu psychicznego oraz zły nastrój. Jeśli zauważyłaś u siebie kilka z wymienionych objawów pomyśl o udaniu się do specjalisty, aby mieć pewność, że nie chorujesz na Hashimoto.

Kinga Rusin jest najlepszym dowodem, że dobrze zdiagnozowana choroba i dieta pozwalają chorym na Hashimoto zmniejszyć przykre objawy.

 

Zobacz też: Kinga Rusin nie wstydzi się siwych włosów! Musicie zobaczyć te zdjęcia

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 marca 2019, 04:23

Zobacz także

Nasze propozycje