Poprzedni artykuł: Samochód do ślubu - jak go udekorować? Następny artykuł: Za czym tęsknią Polki na emigracji?

10 najdziwniejszych ciążowych zabobonów

Kobieta,
,
, tagi: ciąża, przesądy ciążowe, zabobony ciążowe
Lista przesądów związanych z ciążą jest naprawdę bardzo długa. Zazwyczaj nie są brane na poważnie, ale mimo to spora ilość osób i tak w nie wierzy. Zastanawiałyście się kiedyś, jakie są najdziwniejsze zabobony ciążowe? Sprawdźcie!

1. Kobiecie w ciąży nie wolno golić nóg, bo dziecko będzie łyse.

Twierdzono, że kobieta pozbywając się włosów ze swojego ciała pozbywa się ich również z ciała maleństwa. Całe szczęście ten przesąd poszedł już w niepamięć, a przyszłe mamy mogą dbać o siebie tak jak chcą!

2. Kobiecie w ciąży nie wolno farbować włosów, bo dziecko będzie rude.

Ten przesąd to kompletna bzdura. Farbowanie włosów z całą pewnością nie będzie miało wpływu na kolor owłosienia dziecka. W ciąży należy jednak uważać podczas takiego zabiegu, gdyż podrażnia on skórę i może mieć niezbyt dobre skutki. 

3. Kobiecie w ciąży nie wolno patrzeć przez wizjer, bo dziecko będzie miało zeza.

Niektórzy mówią, że zez ma być karą za podglądanie.. Ale nie martwcie się, sprawdzenie kto puka do Waszych drzwi z całą pewnością nie przyprawi dziecka o zeza! 

4. Kobiecie w ciąży nie wolno siadać po turecku, bo dziecko będzie miało krzywe nogi.

Siedzenie po turecku na pewno nie wpłynie na to czy nogi dziecka będą proste czy też nie. Osoby wymyślające te przesądy miały chyba zbyt dużą wyobraźnię! 

5. Kobiecie w ciąży przy porodzie nie wolno krzyczeć, bo oznacza to, że ojcem dziecka nie jest jej mąż/narzeczony/chłopak.

Nie, nie i jeszcze raz nie. To kompletna bzdura. Same osobiście nie wiemy skąd się to wzięło, ale z całą pewnością krzyki z bólu podczas porodu nie świadczą o niewierności! 

6. Kiedy kobieta w ciąży wygląda pięknie i promiennie urodzi chłopczyka, w odwrotnym przypadku - córkę.

Wszystko dlatego, że wierzono, że córka odbiera matce urodę! Na szczęście wiadome jest już, że za zmiany w wyglądzie odpowiadają hormony. Płeć dziecka nie ma z tym żadnego związku.

7. Jedzenie truskawek powoduje u dziecka "zmiany truskawkowe"

Powstające znamiona nazywane prawidłowo "naczyniakami" faktycznie mogą przypominać truskawki, ale poza tym nie mają z nimi nic wspólnego. Są to jedynie powiększone naczynia krwionośne, które znikają po upływie 4-5 miesięcy.

8. Kobiecie w ciąży nie wolno przytulać psów i kotów, bo cała matczyna miłość przejdzie na zwierzęta.

Jest to absolutna nieprawda. Nic nie jest w stanie odebrać matczynej miłości!

9. Kobiecie w ciąży nie wolno ścinać włosów, bo dziecko będzie miało „krótki rozum”

Wierzono, że razem z włosami ucina się rozum dziecka. Podobnie jak reszta przesądów jest to kompletna bzdura. Podczas dorastania na rozwój rozumu dziecka wpływają przeróżne czynniki, ale z całą pewnością nie jest to obcinanie włosów matki.

10. Kobiecie w ciąży nie wolno patrzeć na ludzi nieurodziwych, bo dziecko również takie będzie. To samo tyczy się osób o innym kolorze skóry. 

Tak w zamierzchłych czasach tłumaczono chyba swoją niewierność... Wygląd dziecka, nie mówiąc o rasie, uwarunkowany jest genetycznie! Nie ma mowy o zmianie wyglądu przez patrzenie na jakąś osobę!

Jak zapatrujecie się na te przesądy? My osobiście słysząc o niektórych z nich nieźle się uśmiałyśmy! Jeśli znacie jakieś jeszcze - koniecznie o nich napiszcie! :)

Zobaczcie także: 7 ŚLUBNYCH PRZESĄDÓW, KTÓRE WARTO ZNAĆ

Poznajcie najlepsze produkty pielęgnacyjne dla kobiet w ciąży

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 15:24

Zobacz także

Nasze propozycje