Poprzedni artykuł: Bajkowy ślub, na którym zabrakło... księcia? To nie przypadek - ta kob... Następny artykuł: Jak poprawić atmosferę w związku po kłótni z partnerem?

Clean Sleeping - sposób na lepszą figurę, młodszy wygląd i dobre samopoczucie

Reguluje wagę, poprawia samopoczucie i opóźnia pojawianie się oznak starzenia - wcale nie chodzi o nową dietę!

Clean Sleeping to nowa moda, która zyskuje popularność w Hollywood - mówi się, że pomaga zgubić nadprogramowe kilogramy i dłużej zachować młody wygląd. Co ciekawe, ta "metoda" jest całkowicie... darmowa.

Clean Sleeping - na czym polega "czystość snu"?

We współczesnym świecie problemy ze snem miewa chyba każdy - zawrotne tempo i liczne wyzwania, z którymi mierzymy się w pracy i w życiu osobistym sprawiają, że nie zawsze dbamy o nocny odpoczynek tak, jak powinnyśmy. Czasem doba okazuje się po prostu za krótka i sen "musi poczekać" - a przynajmniej tak nam się wydaje. Dopóki jesteśmy młodzi, jakoś sobie radzimy, ale nic za darmo - gorsze samopoczucie, wahania wagi i wymizerowany wygląd to tylko niektóre z konsekwencji naszych zaniedbań. Clean Sleeping to odpowiedź na brak wiedzy o higienie snu i sposób na poprawę jakości życia - na czym polega?

Kwestię "czystego spania" porusza jedna z ostatnich książek Gwyneth Paltrow, która jest uważana w branży za swoisty autorytet w kwestiach związanych ze zdrowym trybem życia. 45-letnia aktorka, która zdecydowanie nie wygląda na swój wiek, twierdzi, że to właśnie Clean Sleeping jest jednym z jej głównych sposobów na zachowanie idealnej sylwetki, młodego wyglądu i dobrego samopoczucia. Idea opiera się na założeniu, że niska jakość i niedostateczna ilość snu może zaburzać nie tylko metabolizm, ale nawet pracę układu hormonalnego. Aby tego uniknąć, należy zrobić coś więcej, niż po prostu chodzić spać o stałej porze.

Gwyneth radzi, by przede wszystkim zachować 12 godzin przerwy pomiędzy śniadaniem, a ostatnim posiłkiem spożywanym wieczorem - ten czas jest potrzebny, by organizm w sposób naturalny pozbył się toksyn. Sam nocny odpoczynek powinien trwać przynajmniej 7-8 godzin, w zależności od indywidualnych potrzeb. Kładąc się spać, warto włożyć ciepłe skarpetki, by zachować stałą temperaturę stóp. Aktorka poleca też korzystanie z antybakteryjnych poszewek na poduszki, które pozwalają zapobiegać ew. problemom skórnym. Paltrow jest też zdania, że przed snem warto się wyciszyć - zamiast wpatrywania się w ekran smartfona, lepiej poświęcić chwilę na medytację lub wykonać kilka prostych ćwiczeń relaksacyjnych.

Co sądzicie o tych radach? Skorzystacie?

Zobacz też: Pielęgnacyjny must have - dlaczego warto pokochać pudry oczyszczające?

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecamy też wysoko oceniane maseczki do twarzy na noc z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 maja 2019, 10:50

Zobacz także

Nasze propozycje