Poprzedni artykuł: Fanki Snapa nareszcie mają swoje... perfumy! Następny artykuł: Męczy Cię PMS? Znamy skuteczny sposób na złagodzenie objawów. Jest dzi...

Kubeczki menstruacyjne mają sporą konkurencję. Poznajcie... okresowe majtki! Jak działają?

Kobieta, , tagi: bielizna, kubeczki menstruacyjne
Cały dzień bez podpasek, wkładek i tamponów? Tak, to podobno możliwe. I wydaje się bardziej higieniczne niż początkowo sądziłyśmy.

Dużo mówi się ostatnio o kubeczkach menstruacyjnych, które niewątpliwie zyskują coraz więcej fanek. Jednak teraz mają konkurenta. Do sprzedaży trafiły „okresowe majtki”, których materiał wchłania całą krew menstruacyjną. Okazuje się, że te majtki mogą zrewolucjonizować rynek produktów do higieny intymnej, ale również rynek bieliźniarski. Wykorzystano tutaj technologię i materiały, które w połączeniu ze sobą sprawiają, że majtki są antybakteryjne, odprowadzają wilgoć, są chłonne i odporne na przeciekanie.

Wierzchnia warstwa zwalcza bakterie i wchłania krew do wnętrza kolejnej, ale cieńszej warstwy. Dlatego bielizna zawsze pozostaje sucha. I nie, nie będziesz się w niej czuła, jak w wielkiej pieluszce. Wszystko, co wystarczy z nią później zrobić… to wrzucić do pralki. Niska temperatura skutecznie poradzi sobie z materiałem. Pamiętaj, aby nie stosować wybielaczy, ani zmiękczacza do tkanin.

Na stronie producenta - amerykańskiej firmy THINX – możemy przeczytać, że powstały trzy kroje tych majtek: pełne, nieco bardziej wykrojone oraz stringi. Każdy z nich ma odpowiednią chłonność.

Pełny krój to zdecydowanie coś na trudniejsze dni. Działa mniej więcej tak, jak dwa tampony. Nieco bardziej wykrojony model radzi sobie z krwią menstruacyjną jak półtora tamponu. Stringi natomiast pomogą w dniach, kiedy występuje tylko plamienie.

Fall weather got us snugglin'

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika THINX (@shethinx)

Cena jest jednak zawrotna. Jedna para będzie kosztować około 150 zł. Paczki są wysyłane również do Polski.

Zdjęcie główne: instagram.com/shethinx/

Myślicie, że taka bielizna może zastąpić kubeczki menstruacyjne?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 06:29

Zobacz także

Nasze propozycje