Poprzedni artykuł: Tego się nikt nie spodziewał! Heidi Klum spotyka się z... Tomem Kaulit... Następny artykuł: Nagrody KWC rozdane! Kto w tym roku otrzymał statuetki?

Ten zabieg promuje Gwyneth Paltrow, ale inny aktor trafił po nim do szpitala. Jest też ofiara śmiertelna...

Kobieta, , tagi: Gwyneth Paltrow
Akupunktura jadem pszczelim służy m.in. zmniejszenie stresu i napięcia mięśniowego. Nic dziwnego, że gwiazdy chętnie z niej korzystają, ale nie dla każdego ta metoda jest bezpieczna.

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z niekonwencjonalnych terapii, w których wykorzystuje się produkty naturalne. Do takich właśnie należy akupunktura jadem pszczelim. Według jej fanów, doskonale sprawdza się w łagodzeniu bólu reumatycznego, jak również skutecznie łagodzi napięcia. Do korzystania z niej przyznaje się m.in. Gwyneth Paltrow. Jednak ta metoda jest również bardzo niebezpieczna.

Apitoksynoterapia - na czym polega?

To metoda, która największym powodzeniem cieszy się w Korei i Chinach. Pszczołę umieszcza się na skórze pacjenta, po czym naciska w celu wysunięcia przez owada żądła, które swoją średnicą przypomina igłę stosowaną w akupunkturze. 

Polecamy:  Test redakcji: najlepszy krem pod makijaż do cery tłustej, jaki miałam!

Apitoksynoterapia, akupunktura jadem pszczelim - zagrożenia

W Hiszpanii właśnie doszło do pierwszego zgonu na skutek leczenia apitoksynoterapią. 55-letnia mieszkanka Madrytu od dwóch lat korzystała z tej metody leczenia, lecz dopiero tym razem skończyło się to dla niej tragicznie. Lekarze twierdzą, że wielokrotne narażenie na alergen (czyli jad pszczeli) spowodowało nadwrażliwość i ostrą reakcję alergiczną. Po ukąszeniu pierwszej pszczoły kobieta zaczęła dyszeć i mieć problemy z oddychaniem, po czym straciła przytomność. Co prawda jej terapeuta od razu podał leki sterydowe i adrenalinę, ale nie przyniosły one spodziewanego rezultatu. Po przybyciu pogotowia, kobieta zapadła w śpiączkę i została zaintubowana. Wkrótce po przewiezieniu do szpitala nastąpiła również niewydolność wielonarządowa, a później zgon.

Polecamy:  Gwiazdy Hollywood stosują napletki noworodków na cerę. To nie żart!

Jest to pierwszy rozpowszechniony przypadek śmierci na skutek stosowania akupunktury jadem. Jest on o tyle przerażający, że wcześniej u kobiety nie zarejestrowano reakcji alergicznych. Naukowcy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Madrycie podkreślają jednak, że przypadek 55-latki pokazuje, jak niebezpieczna może być apitoksynoterapia. Jej działanie też nigdy nie zostało poparte badaniami naukowymi.
Zwolennicy zaś podkreślają, że jad ma działanie lecznicze, zarówno miejscowe, jak i ogólne, polepsza ukrwienie oraz łagodzi bóle, obniża ciśnienie krwi, poprawia przemianę materii, zmniejsza poziom cholesterolu, poprawia sen i dodaje energii.

Polecamy:  Skóra wygląda na młodszą już na drugi dzień! Rewelacyjne kremy już od 9 zł

Do skorzystania z tej metody przyznał się również aktor, Gerard Butler, który ujawnił, że po tym, jak ugryzły go 23 pszczoły, trafił do szpitala i myślał, że jego serce zaraz eksploduje.

Chore osoby często imają się różnych metod leczenie, byle złagodzić ból, ale mimo wszystko lepiej nie ryzykować własnego życia. 

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 lipca 2019, 00:07

Nasze propozycje