Poprzedni artykuł: Paulina Sykut tańczy w sukience maxi z ciążowym brzuszkiem Następny artykuł: Zdjęcia na Instagramie, a skłonności do depresji

Czy picie wina ma wpływ na zajście w ciążę?

O tym, że w trakcie ciąży nie wolno pić alkoholu wie chyba każda kobieta, ale czy spodziewałyście się, że może on mieć wpływ również na naszą płodność? Sprawdźcie, co na ten temat twierdzą naukowcy.

Wiele osób uważa, że wino je odstresowuje i często po nie sięga np. przed snem. Pite codziennie może jednak przysporzyć nam problemów, jeżeli staramy się o dziecko.

Naukowcy z Aarhus University w Danii, pod kierownictwem Ellen Mikkelsen wykazali, że u osób codziennie spożywających ok. 240 ml wina, lub np. 2 butelek piwa, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w ciągu roku dość wyraźnie maleje. 

Wnioski zostały wysnute na podstawie badania ponad 6000 kobiet w przedziale wiekowym 21-45 lat, które były w stałych związkach. Najpierw odpowiedziały one na pytania o ich nawyki alkoholowe, następnie przez najbliższy rok starały się zajść w ciążę. Okazało się, że codzienne spożywanie wcześniej wspomnianej ilości alkoholu zmniejsza prawdopodobieństwo szybkiego zajścia w ciążę nawet o 18%!

Ellen Mikkelsen z Aarhus University Hospital w Danii mówi: "Dla wielu kobiet w wieku rozrodczym, spożywanie alkoholu jest integralną częścią życia".

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że wpływ na płodność ma częste picie np. wina i to w dość sporych ilościach. Jeżeli jednak boicie się trudności z poczęciem dziecka, lub już je zauważacie, lepiej odstawcie alkohol na bok.

Zobaczcie także:  Paulina Sykut tańczy w sukience maxi z ciążowym brzuszkiem

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/

zdjęcia: Fotolia

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

5 czerwca 2020, 08:21

Nasze propozycje