Poprzedni artykuł: Dominika Gwit krytykuje kobiety? Jej niefortunna wypowiedź pachnie hip... Następny artykuł: Nutella jest niebezpieczna dla zdrowia? Sklepy wycofują ją ze sprzedaż...

Czy pocałunek to już zdrada? Zdania kobiet i mężczyzn bardzo się różnią...

Kobieta, , tagi: zdrada
Czy niewinny flirt to już zdrada? A co z pocałunkami? Zdania w przeprowadzonych badaniach są podzielone. Mężczyźni są bardziej... liberalni?

BBB Radio 5 Live przeprowadziło badanie na grupie 2066 osób w Wielkiej Brytanii. Kluczowym pytaniem było to o zdradę partnera. Dla niektórych osób formą zdrady jest już flirt podczas spotkania, czy pisanie wiadomości, w których można wyczuć pożądanie. Dla innych z kolei zdrada jest dopiero wtedy, kiedy druga połówka uprawia seks z inną osobą. 

Polecamy:  Czy Julia Wieniawa zdradzała Antka? Wreszcie tłumaczy się z tych kompromitujących zdjęć

Czy pocałunek to zdrada?

Według wyników badań 73% kobiet uważa, że pocałunek jest już zdradą, podczas gdy podobnego zdania jest zaledwie połowa mężczyzn. Dość spora rozbieżność jest w podejściu do wysyłania erotycznych wiadomości do innej osoby. 80% kobiet widzi w tym coś złego, a 62% mężczyzn już nie. 49% kobiet twierdzi też, że przeglądanie aplikacji randkowych to także zdrada, ale podobnego zdania jest zaledwie 32% panów. 

Z kolei zarówno mężczyźni, jak i kobiety są podobnego zdania co do współżycia. 91% badanych pań i aż 89% panów twierdzi, że seks z innym partnerem jest oszustwem. 

Skąd taka rozbieżność w wynikach? Kobietom zależy na emocjonalnej bliskości, dlatego zwracają szczególną uwagę na bliskość, pocałunki, przytulanie, a dla mężczyzn często znaczący jest dopiero seks.

Polecamy:  Okrutnie ukarała niewiernego męża. Do końca życia będzie miał kompromitujący tatuaż! 

pocałunek pary

W wypowiedzi dla "The Independent" ekspert i autor książek o psychologii związków, James Preece, wyjaśnia, że niezależnie od płci, jeżeli całujemy inną osobę oznacza to brak szacunku dla partnera, ale też wskazuje, że nie traktujemy poważnie tego, co nas łączy. Dodaje także, że jeżeli nie dbamy o to, jak na tego typu zachowanie zareaguje ukochany czy ukochana, to jesteśmy w związku z niewłaściwą osobą.

Dlaczego pocałunki są ważne dla kobiet?

Sheril Kirshenbaum, autor książki "The Science of Kissing", podkreśla, że kobiety w trakcie pocałunków podświadomie sprawdzają, czy ktoś jest genetycznie dobrze dopasowanym partnerem. Nawet jeśli całowanie nie prowadzi do seksu, jest dla nich dobrym sposobem oceny mężczyzny. Być może dlatego kobiety mniej liberalnie podchodzą do pocałunków - zdają sobie sprawę, jak "niebezpieczne" mogą one być. Pocałunek bowiem wszystko zaczyna.

Przyjemność czerpana z pocałunków jest po części uzależniona od naszej anatomii. Nawet delikatne muskanie warg prowadzi do zmian w ciele. Jedną z nich jest uwalnianie dopaminy w mózgu. Część kobiet twierdzi, że kluczowa jest także długość pocałunku. Ten krótkotrwały są w stanie zaakceptować i wybaczyć mężczyźnie, ale każde długotrwałe uniesienie powinno być według nich zabronione.

Co jesteście w stanie wybaczyć swoim partnerom, a co dla was oznacza koniec związku?

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 kwietnia 2019, 10:20

Zobacz także

Nasze propozycje