Poprzedni artykuł: Lubisz czytać książki? Możesz dostać całkiem nieźle płatną pracę:) Następny artykuł: Robert Lewandowski ma wielkie serce! Piłkarz przekazał 100 tysięcy zło...

Nie ścielesz łóżka? Będziesz zdrowsza!

Kobieta, , tagi: sen, alergia skóry
Rankiem wyskakujesz z łóżka i ostatnie o czym myślisz to chowanie kołdry? Słusznie robisz! Dlaczego?

Mama Ci powtarzała, że kiedy rano wstajesz, musisz posłać łóżko? Schować kołdrę i poduszkę do pojemnika na pościel? Niektórzy mają to tak mocno wpojone, że jest to ich codzienny rytuał. Inni z kolei cenią sobie każdą minutę i ani w głowie im ścielenie łóżka. I mają rację...

Zobaczcie także:  Rozstałaś się z partnerem? Ta piosenka pomoże Ci w trudnych chwilach

Otóż naukowcy twierdzą, że chowanie pościeli wcale nie jest takie dobre, jak mogłoby się wydawać. To prawda, łóżko wygląda bardziej estetycznie. Doświadczenia przeprowadzone w Anglii pokazały jednak, że w mieszkaniach Brytyjczyków, którzy codziennie ścielili swoje łóżka znajdowało się więcej roztoczy niż u osób, które nie zwracały uwagi na to, jak zostawiają swoją pościel po wstaniu.

Zastanawiacie się, co o tym decydowało?

Chodzi o warunki do rozmnażania się roztoczy odpowiedzialnych za występowanie alergii i chorób związanych z układem oddechowym. Roztocza żyją właśnie w pościeli i materacu. Kiedy są zamknięte w komodach na pościel, czy innych miejscach, gdzie mają ciepło i przytulnie, stwarzamy im doskonałą przestrzeń do rozwoju i przeżycia. 

Oczywiście wielbiciele porządku nie muszą nagle zmieniać zasad. Wystarczy odpowiednio często wietrzyć pomieszczenia, prać pościel i zachować ogólne zasady higieny. Ale to miłe zostawić rano łóżko w nieładzie z poczuciem, że robisz to dla swojego zdrowia:)

Zobaczcie także:  7 rzeczy, które niszczą Twój mózg

zdjęcia: iStock

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 21:16

Zobacz także

Nasze propozycje