Poprzedni artykuł: Te cztery rzeczy Kate Middleton zawsze ma przy sobie. Każda kobieta po... Następny artykuł: Damian Kordas podpadł fanom? Niektórzy mają żal do zwycięzcy "TzG'

Damian Kordas na co dzień walczy z poważną chorobą

Mało kto wie, że Damian Kordas cierpi na... cukrzycę! Jak kucharz radzi sobie z tą chorobą?

Damian Kordas, który wywalczył Kryształową Kulę w 10. edycji "Tańca z gwiazdami" ma zaledwie 26 lat. Studiował weterynarię, ale to zamiłowanie do kuchni ostatecznie zwyciężyło, co zaprowadziło go do programu "MasterChef", w którym zwyciężył i dał się poznać Polakom. Swoją kulinarną przygodę rozpoczął w 2005 roku. To właśnie wtedy jego ojciec wyjechał na misję do Afganistanu, a Damian chcąc wesprzeć pracującą i studiującą mamę, zaczął m.in. gotować.

Na co choruje Damian Kordas?

Damian na co dzień jest bardzo pogodny i mało kto ma świadomość, że żyje z cukrzycą. Wydawać by się mogło, że ta choroba w połączeniu z zamiłowaniem do gotowania może odbierać chęć do kulinarnych eksperymentów, ale Damian jest doskonałym przykładem, że można się z nią oswoić, a nawet ją polubić.

Jestem przykładem, że ta choroba to nie wyrok! Można z nią żyć i nawet ją polubić. Dzięki niej podjąłem się misji: swoją popularność chciałbym wykorzystać do krzewienia wiedzy na temat tej choroby. Jestem gościem na obozach dla diabetyków, spotykam się z dziećmi, które też zmagają się z cukrzycą, i jestem otwarty na kolejne działania - mówił w wywiadzie dla "Party".

Cukrzycy jednak nie można lekceważyć. Podczas nagrań do programu "MasterChef", Damian Kordas zawsze miał przy sobie glukometr oraz pompę insulinową. Kluczowa jest też odpowiednia dieta.

Spodziewaliście się, że ten młody, zdolny kucharz choruje na cukrzycę?

Źródło zdjęcia głównego:  Instagram/Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

8 grudnia 2019, 09:18

Nasze propozycje