Poprzedni artykuł: Czego nie wolno mówić osobie cierpiącej na depresję? Następny artykuł: Ozdabiają, intrygują i... powodują raka? Miłośnicy tatuaży powinni to...

Wydaje ci się, że na zdjęciach wyglądasz "grubo"? To wcale nie twoja wina! Mamy na to dowody

Kobieta, , tagi: selfie instagram
Zastanawiałyście się czasem, dlaczego jednego dnia dobrze wychodzicie na zdjęciu, a zaraz potem na innej fotce już zupełnie się sobie nie podobacie?

Kiedy rekordy popularności bije selfie, każdy chciałby wyglądać na nim jak przysłowiowe "milion dolarów". W tym celu robimy makijaże, stroimy się, wyszukujemy ciekawe miejsca, aż w końcu mamy wrażenie, że "wszystko się zgadza" i powinniśmy uzyskać efekt "wow", a na zdjęciu jednak jesteśmy... dużo więksi niż nam się wydawało. Faktem jest, że aparat dodaje nam kilogramów.

Zobaczcie także:  13 rzeczy, których nie zdradzi Ci makijażystka

Dlaczego tak się dzieje? "Winowajczynią" jest ogniskowa obiektywu. Udowodnił to Dan Vojtech, fotograf. Stworzył on bowiem nagranie, na którym pokazał własne autoportrety wykonane ogniskowymi 20 mm, 24 mm, 35 mm, 50 mm, 70 mm, 105 mm, 150 mm, 200 mm. Doskonale na nich widać, jak się zmienia jego twarz.

How focal length affect shape of face @u.aydt @nikon_cz_sk #focallength #bw #face #portrait

Film zamieszczony przez użytkownika Dan Vojtech (@danvojtech)

Niestety, aparaty w smartfonach są wyposażone w szerokie obiektywy, dlatego często musimy się mocno nagimnastykować, aby na zdjęciach naprawdę dobrze wyglądać. Z drugiej jednak strony, od czego są aplikacje pomagające w obróbce zdjęć? Niektóre z nich oprócz poprawy kadru czy kolorów, pozwalają również na wyszczuplanie twarzy :)! 

Zobaczcie także:  Spodobał Ci się makijaż koleżanki lub gwiazdy? Ta aplikacja od razu pokaże go na Tobie

Foto:  Instagram, iStock

Oto kosmetyki, które pozwolą osiągnąć efekt "kamuflażu"

Polecany film

Not found

Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 16:54

Zobacz także

Nasze propozycje