Poprzedni artykuł: Jak jeść poza domem, by było zdrowo i niedrogo? Zdradza agataberry.pl! Następny artykuł: Wiemy, w jakich kreacjach Miss Polski wystąpi podczas finału Miss Inte...

Rzadko myjesz pędzle do makijażu? UWAŻAJ! Może cię spotkać to, co australijską modelkę...

Kobieta, , tagi: modeling
Dla australijskiej modelki – Anthei Page – czterodniowy maraton na wybiegu zakończył się zdrowotnym koszmarem. Teraz apeluje na swoim Instagramie do wszystkich kobiet, które uwielbiają makijaż.

Mogłoby się wydawać, że kariera modelki to wymarzony zawód oraz świetny sposób na zarabianie pieniędzy. Jednak bycie glamour przez niemal 24 godziny, ma swoje wady i zalety.

Anthea Page opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie, które tłumaczy, dlaczego warto regularnie czyścić pędzle do makijażu i stosować je tylko na jednej osobie.

Kulisy makijażu modelki

Za kulisami pokazów mody pędzle spryskiwane są w dużej mierze tylko sprayem odkażającym. Wiadomo - wszystko dzieje się szybko, a wizażyści nie mają tylu pędzli do makijażu, aby każda modelka mogła zostać pomalowana nowym egzemplarzem!

Czasami zdarza się więc, że na włosiu znajdują się jakieś bakterie, a te w połączeniu z wrażliwą cerą i skórą wokół oczu wywołują prawdziwy koszmar.

Nie mam zamiaru siedzieć i udawać, że nie lubię modelingu albo że nie jest fantastyczny, bo jest zupełnie inaczej. Prawie zawsze jestem zadowolona ze swojej pracy.

Modelki bawią się świetnie przez większość czasu, zwłaszcza w Australii. Jednak istnieje ryzyko dla zdrowia/higieny związane z testowaniem kosmetyków i różnych wariacji makijażowych. Na to ludzie nie zwracają uwagi.

To dopiero początek opowieści Page...

Infekcja oka

Dla każdej kobiety, która zarabia na życie modelingiem, najważniejsze są jej ciało oraz twarz. Nikt przecież nie zatrudni modelki ze spuchniętym okiem. A z takim problemem borykała się właśnie Page. Jeden z wizażystów używał przy robieniu jej makijażu brudnego pędzla, którym przeniósł na oczy modelki bakterie.

A letter to makeup artists and those getting their makeup done... I'm not going to sit here pretending I don't like modelling or isn't awesome because it really is and I do almost always have fun on jobs. Models have it good most of the time, especially in Australia however there are health/hygiene risks involved for models and anyone using testers or getting their makeup done people can overlook. I have just been on a fashion show job for the past 4 days and unfortunately even though I had observed unhygienic practises and confronted the qualified artists (who I will not name) I still ended up taking home a nasty eye infection from fashion weekend. I do feel my safety concerns were dismissed as if it was part of my job to put up with these unhealthy conditions. My message is not intended to critique the women who I trusted with my eye and skin health but to raise awareness of importance of hygiene practises amongst artists. If you are getting your makeup done or using any testers, check everything has been cleaned to your standard even if someone scoffs at your concerns. This is not my first time receiving an ailment from a dirty makeup brush and unfortunately in my line of work I doubt it will be the last but please be aware of this if you ever come close to a makeup kit so you can keep yourself safe and healthy. Ps - It been diagnosed as a staff infection by the doctor and I'm now on medication #unretouched #nofilter #fuckingsick

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika (@anthea_page)

Te wywołały groźną infekcję, która na początku wydawała się łatwa do wyleczenia. Niestety problemy zdrowotne wykluczyły Page na jakiś czas z modelingu. 

Zaskakujące jest w tej sytuacji to, że Page nie jest jedyną modelką, która mówi głośno o problemach zdrowotnych związanych z tą branżą.

Ku przestrodze...

Lauren Wasser zwróciła na siebie uwagę mediów, kiedy poruszyła problem zespołu wstrząsu toksycznego. Jest to ostre zatrucie, które zagraża życiu. Objawia się wysoką gorączką, a także zaburzonymi czynnościami narządów wewnętrznych.

W 2015 roku Jo Gilchrist została sparaliżowana zaraz po tym, jak pożyczyła pędzel do makijażu dziewczynie, która chorowała na MRSA, czyli gronkowca złocistego opornego na metycylinę. Do zakażenia doszło, gdy rozdrapała przypadkiem krostę, a następnie miejsce rany dotknęła zainfekowanym pędzlem.

Jeśli nie chcesz, aby spotkała Cię podobna „przygoda”, zacznij regularnie czyścić pędzle. Wizażyści polecają robienie tego co tydzień. Wykorzystaj w tym celu delikatny szampon, który nie ma zbyt wielu składników chemicznych. Najlepszy będzie ten dziecięcy. Zwilż włosie ciepłą wodą, spień, a następnie spłucz i połóż pędzle na papierowym ręczniku. Pozwól im naturalnie wyschnąć. 

zdjęcia: Fotolia

Polecany film

Not found

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 20:45

Zobacz także

Nasze propozycje