Poprzedni artykuł: Pippa Middleton spodziewa się swojego pierwszego dziecka? Następny artykuł: To już pewne! Księżna Kate jest w trzeciej ciąży

5 powodów, dla których warto codziennie uprawiać seks!

Kobieta, , tagi: seks, związek
Odchudza, daje przyjemność, odstresowywuje… Sprawdź, dlaczego warto codziennie upajać się rozkoszą, jaką daje seks.

Seks to ogromna nie tylko fizyczna, ale też psychiczna przyjemność. Każdy z nas zna to uczuje, kiedy bez pamięci daje się ponieść emocjom i czuje, jakby czas na chwilę się zatrzymał i nie istniało nic poza nami i naszym partnerem. To sprawia, że zaczynamy tworzyć ze sobą cudowną wieź i zbliżać się do ukochanego. Dlaczego tak się dzieje?

Przeczytaj także: W tych filmach aktorzy naprawdę uprawiali seks

Seks, a „hormony szczęścia”

Kochając się z partnerem nasz mózg działa na naprawdę wysokich obrotach… i to dosłownie! Zaczyna wydzielać podwyższone stężenie fenyloetyloaminy (PEA), co objawia się nieuzasadnioną radością i większą pewnością siebie. To pociąga za sobą dalsze reakcje chemiczne, jakie zachodzą w naszym organizmie. Zwiększa się wydzielanie noradrenaliny, działającej podobnie do adrenaliny. Dzięki niej na sam widok ukochanej osoby zmniejsza się nasze łaknienie, podwyższa się poziom glukozy we krwi, a serce zaczyna szybciej bić, co prowadzi do tego, że na skutek skurczów naczyń krwionośnych jesteśmy bardziej wrażliwi na dotyk partnera. Kolejną uwalnianą przez nasz mózg substancją jest dopamina podwyższająca uczucie euforii. Wraz z jej wzrostem maleje jednak poziom serotoniny, co często prowadzi do zaburzeń snu, zmniejszenia koncentracji i poczucia niepokoju. Dlatego nie bez powodu nastroje osoby zakochanej moglibyśmy zobrazować za pomocą sinusoidy. Długa rozłąka z partnerem powoduje stany lękowe i ogólne rozdrażnienie, zaś spotkanie z ukochanym - podniecenie, ekscytację i ogólną radość. Jak unormować ten stan? Codzienna dawka rozkoszy sprawi, że przestaniecie popadać ze skrajności w skrajność!

Przeczytaj także: W jakim miesiącu mamy największą ochotę na seks?

To nie wszystko! Częste uprawianie miłości daje nam jeszcze więcej korzyści. Seks sprawia, że naprawdę czujemy się szczęśliwsi. I nie, wcale nie chodzi jedynie o podniecenie, dobre samopoczucie, czy stany euforyczne, które towarzyszą nam przed, w trakcie i bezpośrednio po stosunku. Według badań dr Teda McIlvenny, prezesa Institute for Advanced Study of Human Sexuality w San Francisco, specjalizującego się w badaniach życia seksualnego człowieka i jego skutków wynika, że częsta aktywność seksualna sprawia, że ludzie stają się bardziej zadowoleni z siebie, czują się atrakcyjni, pewni siebie i pogodniejsi. Taki stan rzeczy przekłada się również na udane życie rodzinne i zawodowe, ponieważ prowadząc udane życie seksualne poprawiamy naszą samoocenę.  

Przeczytaj także: Jak całować mężczyznę, żeby nigdy Cię nie zapomniał?

W naszej galerii znajdziesz więcej powodów, dla których warto częściej się kochać.

Zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 09:56

Zobacz także

Nasze propozycje