Poprzedni artykuł: 10 rzeczy, o których kobiety marzą w łóżku Następny artykuł: 10 rzeczy, których nie mówi się bezdzietnej parze

Dlaczego warto uprawiać seks - zdrowotne korzyści

Kobieta, , tagi: seks, zdrowy seks
Do uprawiania seksu chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak wiedzieć, że nie jest on jedynie źródłem chwilowej przyjemności oraz sposobem na umacnianie więzi z partnerem. Okazuje się bowiem, iż regularne zbliżenia przynoszą także wiele korzyści natury zdrowotnej.

1. Pomaga rozładować stres i wspomaga pracę mózgu

Seks stanowi świetny sposób na odreagowanie napięcia spowodowanego pracą i nadmiarem obowiązków. Podczas jego uprawiania wydzielana jest serotonina – hormon odpowiedzialny za odczuwanie pozytywnego nastroju. Dodatkowo podczas stosunku następuje lepsze dotlenienie mózgu, które pozytywnie wpływa na koncentrację, zapamiętywanie oraz kreatywność.

Sprawdź także:  10 sposobów na to, by zwiększyć wydzielanie endorfin

2. Spala nadprogramowe kalorie

Jeden średnio intensywny akt seksualny to ubytek ok. 200-400 kcal! W dodatku jest to aktywność angażująca wszystkie partie mięśniowe, a więc kształtująca wygląd całego ciała. Nie czuj się więc winna, jeśli od czasu do czasu zamienisz trening na siłowni na coś znacznie przyjemniejszego…

3. Działa przeciwbólowo

Wydzielane podczas seksu endorfiny działają jak naturalny środek przeciwbólowy, działający nawet do kilku godzin. Z pewnością jest to zdrowsze (i przyjemniejsze) rozwiązanie, niż faszerowanie się chemicznymi farmaceutykami.

4. Chroni układ odpornościowy

Osoby aktywne seksualnie mają wyższy poziom immunoglobulin typu A – przeciwciał, które chronią błony śluzowe przed atakiem drobnoustrojów, nie pozwalając im wniknąć w głąb naszego ciała.

5. Pomaga w walce z bezsennością

Endorfiny wydzielane podczas aktu miłosnego wprowadzają nas w stan relaksu i przygotowują do odpoczynku. Dodatkowo podczas orgazmu nasze ciało uwalnia prolaktynę, której stężenie jest najwyższe właśnie podczas snu.

6. Pozytywnie wpływa na krążenie oraz pracę serca

Uprawianie seksu zwiększa częstotliwość i siłę skurczów serca oraz pomaga w przepływie limfy, odprowadzającej z organizmu szkodliwe substancje. Tym samym stanowi skuteczny lek na żylaki, poprawia krążenie krwi, a także zmniejsza ryzyko zawału serca.

Zobacz także:  10 rzeczy, które nieziemsko podniecają facetów, ale wstydzą się przyznać

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 17:08

Zobacz także

Nasze propozycje