Poprzedni artykuł: Skandal w USA. Jest nieprzytomna od 10 lat, ale właśnie urodziła dziec... Następny artykuł: Czy pocałunek to już zdrada? Zdania kobiet i mężczyzn bardzo się różni...

Dominika Gwit krytykuje kobiety? Jej niefortunna wypowiedź pachnie hipokryzją...

Kobieta,
,
, tagi: dominika gwit
Czyżby Dominika Gwit naraziła się fanom? Jej zdaniem kobiety marnują czas na dążenie do ideału, a przecież sama kiedyś to robiła...

Wizyta Dominiki Gwit w porannym programie "Dzień Dobry TVN" wywołała kolejne kontrowersje. Jej dość niefortunną wypowiedź cytuje wiele magazynów. Aktorka sugerowała, że kobiety mają obsesję na punkcie idealnego ciała, którego nigdy nie będą miały. Można tutaj wyczuć delikatną hipokryzję...

Dominika Gwit w "Dzień Dobry TVN"

Mimo że sama dążyła do idealnej sylwetki i wreszcie udało jej się to osiągnąć, szybko utraciła to, co wypracowała. Niestety promocja jej książki o zdrowym odchudzaniu zbiegła się w czasie właśnie z jej ponownym przybieraniem na wadze. Później utrzymywała, że koncentrowanie się na treningach i przestrzeganie diety odbierało jej całą radość życia. Podobno dopiero zrozumiała, że najlepiej czuje się ze sobą, kiedy waży zdecydowanie więcej niż przeciętna kobieta. Nic dziwnego, że jej wypowiedź w "Dzień Dobry TVN" wywołała spore oburzenie. 

Dominika Gwit rozmawiała w porannym programie o tym, czy kobiety w dzisiejszych czasach są wobec siebie wrogo nastawione. Zasugerowała, że negatywne nastawienie kobiet do swojego ciała, jest spowodowane przez ciągłe śledzenie instagramowych profili modelek. To one według aktorki są źródłem kompleksów wielu z nas. To blogerki oraz influencerki mają sprawiać, że kobiety czują się źle we własnym ciele.

My żyjemy w bardzo trudnym świecie, który dąży do ideałów. Ideałów nie ma. Wielu kobietom wydaje się, że są. Chcą być takie, jak widzą na okładkach gazet inne kobiety. Chcą wyglądać tak, jak wyglądają przepiękne modelki na Instagramie. Chcą się tak samo ubierać, chcą wyglądać tak samo - mówiła Dominika Gwit.

Aktorka jest zdania, że czas to wszystko przerwać. Przecież nie musimy porównywać się do kobiet z Instagrama czy mediów i wcale nie musimy dążyć do uzyskania takiej figury, jaką widzimy na okładkach. Według niej ślepe dążenie do ideałów to po prostu marnowanie czasu.

Dążą do czegoś, czego nigdy nie osiągną, bo nie są tymi osobami, to po pierwsze, po drugie, żeby ktoś mógł wystąpić na okładce czasopisma, spędza długie godziny z makijażystą, fryzjerką i z Photoshopem często też. Wraca do domu i już tak nie wygląda. Ubiera się w dres, zmywa makijaż i jest normalną kobietą. Wiele kobiet tego nie wie, nie chce dopuszczać do siebie tych informacji i chce oglądać piękny świat. W momencie, w którym ktoś wychodzi tak jak ja i mówi: "Nie, nieprawda. Nie musisz taka być. Bądź sobą i kochaj siebie i swoje życie, myśl o tym, co jest dla ciebie najważniejsze, bo te światła zgasną i w tym domu będę miała to, co jest sensem mojego życia" - wyznała Gwit.

Czy kobieta, której kiedyś ciężką pracą udało się osiągnąć wymarzoną sylwetkę (w końcu schudła 50 kg) powinna teraz mówić, że kobiety dążą do czegoś, czego nigdy nie uda im się zdobyć?

Zdjęcie główne: Instagram.com/dominikagwit

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 kwietnia 2019, 10:09

Zobacz także

Nasze propozycje