Poprzedni artykuł: Detoks, gotowanie bez cukru, a może nowy trend w fitnessie? Znamy idea... Następny artykuł: Chciała szczupło wyglądać na ślubie. Teraz prokuratura w Częstochowie...

Odczuwasz ból podczas seksu? To może być poważne zaburzenie...

Kobieta,
,
, tagi: seks
Odczuwasz ból, gdy się kochasz, ale wstydzisz się do tego przyznać? Błąd! To może być poważne zaburzenie. Jak ją poznać?

Seks kojarzy się na ogół z przyjemnością. Ale jak wykazały badania przeprowadzone ostatnio w Wielkiej Brytanii aż 1 na 10 kobiet podczas stosunku odczuwa ból a nie satysfakcję. Dotyczy to kobiet w każdym wieku - badano Brytyjki w wieku od 16 do 74 lat.  Wszystkie panie przyznały, że jest to dla nich bardzo stresujące i że z tego powodu często unikają seksu. Często wstydzą się jednak przyznać do tego partnerowi i wolą zasłaniać się osławionym bólem głowy. Tymczasem badania wykazują, że kobiety te cierpią na dyspareunię - zaburzenie objawiające się właśnie bólem podczas stosunku. Najczęściej cierpią na nią kobiety w wieku 16-24 lat oraz te w wieku 55-64 lata.

Zobacz także: Ta kobieta myślała, że przytyła. Tymczasem „oponka" na brzuchu była naprawda groźna!

Dyspareunia - jak leczyć?

Współautorka badań Kristin Mitchell podkreśla, że każda kobieta, która odczuwa ból podczas stosunku, powinna iść do lekarza.„Powodem mogą być zakażenia albo nawet zmiany w ciele, jakie nastąpiły po porodzie. Kobiety często cierpią podczas stosunku z powodu suchości pochwy. A ten problem może się pojawić nie tylko w okresie menopauzy - ale też, gdy przyjmujemy leki albo gdy wyczynowo uprawiamy sport" - tłumaczy Mitchell. Dlatego tak ważna jest pomoc ginekologa. Jeżeli przyczyną dyspareunii są stany zapalne, podrażnienia narządów płciowych czy suchość w pochwie - problem nie jest wielki. Wystarczy prawidłowe leczenie i znów będziesz się cieszyć seksem. Jeśli przyczyna  nie leży w ciele, należy zgłosić się do seksuologa, psychiatry lub psychologa. Bo powody mogą mieć podłoże psychiczne i wtedy konieczna będzie terapia.

Zobacz także: Wygraj profesjonalną sesję do magazynu i bony do Zalando.pl o wartości 500 zł!

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 19:52

Zobacz także

Nasze propozycje