Poprzedni artykuł: Co za metamorfoza! Courtney schudła 75 kg, bo zrezygnowała z... Następny artykuł: 7 rzeczy, których nie powie ci... twój ginekolog

Kochasz tańczyć? Mamy coś dla ciebie - festiwal tańca El Sol Bachata Days!

Kobieta, , tagi: karnawał
Bliskość partnerów, zmysłowe gesty i porywająca, romantyczna muzyka - to kwintesencja bachaty. Przekonaj się, jak niezwykły jest to taniec i wybierz się w pierwszy weekend lutego na El Sol Bachata Days.

Mówi się, że bachata to najbardziej romantyczny i zmysłowy taniec wśród karaibskich rytmów. Prawdziwi bachateros wiedzą, że ten energetyczny karaibski taniec rodem z Dominikany kryje w sobie coś więcej... Przekonaj się o tym już w najbliższy weekend od 3 do 5 lutego w Warszawie podczas El Sol Bachata Days

Bachata jest niezwykle zmysłowa, utrzymana w uwodzicielskiej stylistyce jak salsa, ale o wiele bardziej intymna. To najpopularniejszy taniec wśród zakochanych, dlatego festiwal bachaty świetnie wprowadzi nas w nastrój Walentynek. Nasza impreza to również najlepsze miejsce, by kogoś poznać. Często osoby, które przed zatańczeniem bachaty jeszcze nic do siebie nie czuły, po zejściu z parkietu są już parą! - podkreśla Anna Chagowska, organizatorka festiwalu. 

Chociaż podstawowy krok bachaty przypomina salsę, wyróżnia ją charakterystyczny zmysłowy ruch bioder oraz szeroki wachlarz figur. Dlatego El Sol Bachata Days będzie atrakcyjnym wydarzeniem zarówno dla fanów tego tańca, jak i dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z Karaibami i południowymi winami El Sol.

Wino i taniec są ze sobą nierozerwalnie związane. Dają energię, wiążą się z pozytywnymi emocjami, miłością, sztuką, przyjemnością i zabawą. Słowo „bachata” też oznacza zabawę. To właśnie świat marki win El Sol - mówi Veronika Kononuchenko, brand manager marki El Sol.

Bachata dzieli się na trzy style: bachata dominicana, bachata moderna i bachata sensual. Ostatni wykształcił się w Hiszpanii i zawiera również elementy zouka. Odmiana dominikańska skupia się na pracy stóp, moderna charakteryzuje się wolniejszym tempem, zaś bachata sensual skupia się na kontakcie z partnerem. Wszystkie trzy style będą obecne na El Sol Bachata Days.

To już trzeci festiwal taneczny tej zimy, którego sponsorem tytularnym jest El Sol. Dotychczasowe cieszyły się ogromnym powodzeniem. Wszyscy jesteśmy spragnieni słonecznych rytmów, pozytywnej energii, wspólnej zabawy. Polacy świetnie odnajdują się w latynoskiej kulturze i są mistrzami parkietu. Cieszymy się, że możemy im towarzyszyć, zapraszając do chilloutowych stref win El Sol - mówi Agata Domaradzka, dyrektor marketingu AMBRA S.A.

Przed nami trzy dni pokazów, spotkań ze światowej sławy tancerzami i warsztatów w towarzystwie win El Sol. Już niedługo parkietem zawładną rytm bachaty i dźwięki „Obsession” - największego hitu bachateros latynoskiego zespołu z Bronxu Aventura. Tego nie można przegapić! Gdzie odbywa się festiwal? Warsztaty taneczne będą prowadzone w Egurrola Dance Studio (Al. Jerozolimskie 91), a imprezy wieczorne wieczorne odbędą się w „Tu się tańczy” (Al. Jerozolimskie 123). 

My już rezerwujemy czas w weekend :), a wy?


Zobacz także

Zobacz także

Nasze propozycje