Poprzedni artykuł: Złoto, srebro, brokat i gwiazdy. Weneckie inspiracje na pokazie 40-lec... Następny artykuł: Dobra matka nie powinna mieć czasu dla siebie? Zobacz, za co skrytyko...

Ta kobieta myślała, że przytyła. Tymczasem „oponka" na brzuchu była naprawdę groźna!

Kobieta, , tagi: miesiączka
25-letnia modelka długo walczyła z dużym brzuszkiem. Myślała, że pomoże siłownia, a konieczny był.. zabieg!

Culumi Nakada przez miesiące walczyła z dużym brzuszkiem. Rzucał się on w oczy, bo kobieta - zawodowa modelka - była zawsze szczupła i naprawdę dbała o sylwetkę. poszła na sesję akupuntury. Jak przyznała w rozmowie z serwisem BuzzFeed, jej przyjaciele żartobliwie twierdzili, że może po prostu za dużo zjadła przez święta, ponieważ na co dzień dba o dietę oraz uprawia sport. Culumi zaczęła więc intensywnie ćwiczyć, ale efekty nie przychodziły

Polecamy:  Sztuczne piersi z... odzysku? Nie uwierzycie, co wystawiono na aukcji

brzuch modelki, która cierpiała na endometriozę

Foto: lineblog.me

Niebezpieczne torbiele

Postanowiła więc skorzystać z porady lekarskiej. Najpierw udała się go gastrologa, jednak ten powiedział jej aby poszła do ginekologa.

"Moje miesiączki były nieregularne, więc chodziłam do ginekologa, ale nigdy nie wykonano mi badania USG. Tym razem pomyślałam, że wszystko musi być dokładnie sprawdzone".

Okazało się, że modelka cierpi na endometriozę i ma duże torbiele jajnika. Ich średnica wynosiła... 13 centymetrów! Endometrioza to choroba, w której fragmenty błony śluzowej macicy pojawiąja się poza jamą macicy. Kiedy odrywają się i dostaną się do jajników, mogą powodować powstawanie torbieli. Gdy dojdzie do pęknięcia tak powstałej cysty, może to być niebezpieczne. Lekarze natychmiast usunęli torbiele Calumi Nakada i już 5 dni po zabiegu opuściła szpital. Jak podkreślili lekarze, dzięki operacji w ostatnim momencie kobieta będzie jeszcze mogła mieć dzieci. 

Polecamy:  To mogło być ostatnie zdjęcie w życiu tej dziewczyny! Na sam widok mamy dreszcze...

Objawy endometriozy

Calumi Nakada postanowiła, że podzieli się ze światem swoją historią, aby była ona przestrogą dla kobiet, które często bagatelizują swój stan zdrowia. Radzi, aby co najmniej raz w roku chodzić do ginekologa i robić badanie USG, nie wspominając już o wizytach, kiedy pojawiają się niepokojące zmiany lub ból. Okazuje się, że zwykłe bóle przy miesiączce czy przewlekłe zmęczenie mogą być objawem endometriozy. Inne niepokojące sygnały to nadmierne krwawienie miesiączkowe lub plamienie, kiedy nie masz okresu, ból w trakcie współżycia lub krew w moczu.

Pod wpisem Calumi od razu pojawiły się komentarze, w których kobiety dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z tą przypadłością. 

Pamiętajcie więc i wy- jeżeli coś was niepokoi, zwróćcie się o poradę do specjalisty. 

Foto:  Instagram

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 lipca 2019, 07:27

Nasze propozycje