Poprzedni artykuł: Te prezenty ucieszą każdego faceta. Ceny już od 11 zł! Następny artykuł: Marek Włodarczyk oświadczył się aktorce prawie 40 lat młodszej od sieb...

Fakty i mity o kobiecych sutkach, które powinnaś znać

Kobieta, , tagi: seks, związek
Czy idealne sutki zawsze muszą być twarde i symetryczne? Poznaj sekrety kobiecych piersi, które każda z nas powinna znać.

Czy kiedykolwiek patrzyłaś na swoje sutki i zastanawiałaś się czy są… normalne? Czy ich kształt, wielkość są takie, jakie być powinny i dlaczego nie ma dwóch par identycznych, idealnie symetrycznych piersi? Jaki kolor powinny mieć sutki doskonałe? Takie pytania często kłębią się w naszych głowach, choć bardzo rzadko, a nawet nigdy nie wypowiadamy ich na głos. Dlaczego tak się dzieje?

Wbrew pozorom, kobiece piersi nadal należą do tematów tabu i stanowią na tyle intymną część naszego ciała, że niechętnie o nich mówimy. I choć każda z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie te niewinne guziczki są obiektem pożądania płci przeciwnej, a samo spojrzenie na nie podnosi panom ciśnienie, to bywają one źródłem wielu kompleksów. Wklęsłe, miękkie, blade, ciemne… każde, które różnią się od tych, które widujemy w mediach, budzą w nas niepokój. A niepotrzebnie!

Przeczytaj także: Mężczyźni o tych imionach są najwierniejsi

Jakie powinny być idealne sutki?

Kształtne, symetryczne, nabrzmiałe i zaróżowione brodawki, obok niebotycznie długich nóg, talii osy, perfekcyjnej, jak za dotknięciem Photoshopa cery, są obiektem pożądania wielu z nas, niemniej ich brak nie oznacza, że coś jest z nami nie tak. Nie daj sobie wmówić, że „normalny” sutek musi być symetryczny i wypukły. Nie ma czegoś takiego, jak idealna para sutków, szczególnie, że nie każdej z nas one twardnieją.

Przeczytaj także: Czym jest situationship i czy warto się zdecydować na taki seks?

Sterczące sutki, zawsze muszą być oznaką podniecenia?

Wielu mężczyzn błędnie uważa, że nabrzmiałe sutki są oznaką podniecenia i gotowości na zbliżenie. Ze względu na wysoki poziom ukrwienia, rzeczywiście stanowią one sferę niezwykle erogenną, jednak ich twardnienie jest zazwyczaj mimowolne i często może być wywołane nie tylko podnieceniem, czy stymulacją w sytuacjach intymnych, ale także zmianą temperatury, lub tarciem materiału o skórę. Warto nadmienić, że sutki niektórych kobiet nawet podczas zbliżenia wcale nie twardnieją, co często jest postrzegane jako niezdrowe zachowanie, czy brak podniecenia, co dla wielu pań bywa bardzo krzywdzące.

Przeczytaj także: 6 fantazji seksualnych, o których najczęściej marzymy

W naszej galerii znajdziesz kilka faktów o kobiecych sutkach, które każda z nas powinna znać! Te wskazówki mogą pomóc ci poprawić życie seksualne.

Zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 15:38

Zobacz także

Nasze propozycje